Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2007, 12:13   #47
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kuciste: NFS Carbon

@Dr.Marko
Ne volim ovo stvarno. Ispadoh najgori flamer a nisam i sad cu se ispraviti. Posto ocigledno mislis da nemam tri blage veze o cemu govorim, ja cu ti izneti svoje iskustvo, a ti onda sam proceni. Kameleon boju sam prvi put (uzivo) video pre 5-6 godina, a poslednji put pre oko 2 nedelje, na Opel Calibri ispred jednog auto servisa na Dusanovcu. Pricao sam sa covekom koji ju je radio, i on mi je objasnio nacin aplikacije boje, mogucnosti kao i cenu (znaci znanje nam je tu negde slicno).
E sad, zdrava logika: ako uzmes neku krivu povrsinu (kakav je automobil npr.) i naneses takvu boju, iz iste perspektive ako gledas, vrata nece biti iste nijanse kao hauba, niti kao krilo, niti kao blatobran, niti kao branik. Tu krivu povrsinu mozes da posmatras i kao beskonacno mnogo malih ravnih povrsina pod razlicitim uglom jedna na drugu, pa i na tebe. Svaki deo automobila onda, ima razlicitu nijansu, koju ta boja dopusta. To je onaj pravi efekat o kome sam ja govorio. Mislim da je sa kompom to nemoguce, jer ravna povrsina ima priblizno jedan fokus. Ok, ti si doneo kuciste u redakciju, tamo su ga svi pogledali, setali oko njega i tada je tek on menjao boju (pretpostavljam).
Moja greska u celoj prici je sto sam se nerazumno izrazio i sto sa postovao tako nadrkanu i sujetnu poruku, da je to strasno. Verovatno sam te uvredio, i zbog toga ti se iskreno izvinjavam.
Ajde da ubuduce,(to sam rekao u sundjer bob temi) dajemo konstruktivne kritike, i da se ne svadjamo toliko.(mislim na sve)

P.S. Kada se ista stvar napise i kaze, moze da ima potpuno drugacije znacenje. Jedna ista recenica moze da se izgovori na 50 razlicitih nacina, i da svaki put ima drugi smisao.
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke