tema: Pomoć kvar
Prikaz jedne poruke
Stara 27.5.2015, 14:06   #1
prolicJ
Član
 
Član od: 13.5.2015.
Lokacija: Banja Luka, RS, BiH
Poruke: 152
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Pomoć kvar

Pozdrav, drugari
pisao sam vam u vezi napajanja. Htio bih ovo da vas pitam,da li se može šta,loše, desiti ako uključim svoje "neispravno" napajanje i pokušam pokrenuti PC?

Da vas uvedem u priču,uzeo sam komponente za pc, ostavio svoje napajnje i DVD čitač, kada sam krenuo da sklopim komponente shvatio sam da nova matična ploča nema IDE priključak za moj prastari DVD čitač.. onda mi nije ništa drugo ostalo,već da odem do JEDINE radnje u gradu, da mi oni sastave jer ne mogu dići sistem bez DVD čitača. Ali ja nih znam od ranije,da su oni ljigavci koji hoće kradu komponente pa me bilo strah da im nosim.. ali nisam imao izbora. KAda sam im odnio, pitali su me jel mi sve novo? (što mi je bilo malo sumnjivo), rekao sam im sve je novo sem napajanja,koje sam kod Vas uzeo prije 4-5 mjeseci. Kažu,ok,ok. Koliko košta da mi spojite komponente i dignete sistem? -15 eura sve. Kažem, uredu,ako možete danas završiti. I kada sam došao kući,znao sam da ako me ne zovnu u roku 30min,sve je uredu, a ako zovnu,htijeće još keša da mi izvuku jer su gnjide. Tek zovu me oni,Slaviša je ovdje,bojim se da ti je neispravno napajanje. Vidim ja koliko ima sati. Reko stavi neko najjeftnije. Mislim se,ako još jednom nazove za nešto reći ću mu da sve vadi i da dolazim po mašinu. I on je meni stavio neko napajanje za 17€,ljigavac,neko iNTEX zamisli, P4 action. haha

I kad je to prošlo, računam ja, morao je on meni reći da je NEŠTO neispravno,da bi se pravdao šefu KAKVU JE UGRADNJU vršio.. jer neće mu reći,ugrađivao komponente koje je na drugom mjestu uzeo,dal me shvatate? I onda je on rekao da ne radi napojna,koja je jedina bila polovna,to mu bio dobar izlaz.
Tako da je imao opravdanje da mi naplati ugradnju (napojne) i dizanje sistema.

Sad mene zanima,da li se može šta loše desiti,ako ja ubacim to svoje "neispravno" napajanje i vidim dal zaista radi ili me napravio budalom? Ne mogu se smiriti da mi je budala uzela 32€ za ništa. Da bar napajanje valja, te se sa ovim napajanjem ne smijem ni usuditi koristiti računar niti ga opteretiti.

Eto, to je to. Zanimljiva pričica.

Jovan
prolicJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke