tema: [Mobilni telefon] Nokia N97
Prikaz jedne poruke
Stara 30.10.2009, 2:41   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: N97 recenzija by Njegova Wisost

8. Internet

Ovo sam posebno izdvojio zato sto telefon ne moze da zivi bez interneta. Sta to znaci u ovom trenutku? Da cete za potpuno uzivanje morati da predete na Telenor. Namjerno ga pominjem jer jedini ima pre/postpost paid internet pakete sa kakvom takvom povoljnom cijenom. Ja vam preporucujem da uzmete minimum 250mb (690din je prepaid poruka za dopunu) il i 1gb (oko 1200-1300) ako planirate da surfujete. Imate 2 mjeseca vazenja paketa. Ljut sam na ostala 2 provajdera jer nemaju nesta ovako potrebno. Kada to stave u svoju ponudu, stavicu i ja u post.

Jer, mnogo je lijepo koristiti Home screen aplikacije koje koriste net...

Surfovanje je opet, veoma dobro odradeno, nije mi jasno sto se ljudi bune po drugim forumima (neki, ne svi). Sa D padom i tastaturom, vise volim da idem na net preko telefona nego preko kompjutera Cita fles (konacno) sto npr. opera mini ne moze, a to je bar meni od izuzetnog znacaja. Naravno, idite samo preko WLANa ili ako imate ovaj 1gb paket.

9. Zakljucak


Telefon je stvarno cudo tehnike. Ali. Ne vrijedi 650 evra, a ni 750 za koliko ga daju pojedini operateri. Ako mozete da ga nabavite za oko 380 koliko sam ga i ja platio (novog) to je u redu.
Prvo, losa maska kao u telefona od 50 evra strasno nervira. Ako uspjednete da rijesite problem krckanja, na konju ste.
Problemi sa socivom kamere nekoga mogu da zadese.

Ostalo, telefon je stvarno predobar. Po meni, ljepsi je od N900, ima bolju tastaturu (s ovim se mnog nece sloziti) jer mi tih 200mhz vise stvarno nista ne bi znacilo. Telefon je i ovako najbrzi koji sam do sada gledao. Ako hocete telefon, sa dobrim GPSom, net pretrazivacem i ostalim zezancijama, ne treba vam vise od ovoga. Ako nekoga nesta zanima, neka mi slobodno posalje pp

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (30.10.2009 u 2:51)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke