Prikaz jedne poruke
Stara 7.3.2021, 22:05   #8
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Intel Rocket Lake

Sada i Intel kao Nvidia . Ne unapredjuju tehnologiju nego povecavaju potrosnju energije.
Tehnoloski napredak onako uopsteno , znaci smanjivanje . Ne mora ni da se dobije veci izlaz , npr kada bi sutra izasla kartica RTX 3080 , duplo manja od postojece koja trazi duplo manje energije a daje jednake performanse to je napredak . Ako ipak izadje duplo veca kartica koja trazi duplo vise energije a daje duplo vece mogucnosti onda je to samo tehnolosko prilagodjavanje .

Novi koncepti , narocito oni veliki kao recimo sama ideja kompjutera , pa povezivanja istih su nepostojeci gotovo 70 godina , u nauci i svemu ostalom.
Postoji samo tehnoloski napredak koji proizilazi iz iskustva i usavrsavanja postojecih dostignuca. Samo principom pokusaja i greske kao u igrama kad pogines da bi naucio da tako ne moze da se predje boss , moze mnogo da se dogura .

Medjutim i svaka tehnologija ima prirodni prostor za lako napredovanje , gotovo neminovno i koraci su ogromni a onda dolazi do sve sitnijih koraka , sve se teze prave i nemaju efekete kao oni prvi .
Jednostavno se pitam , da li ce PC za 10 godina biti jaci od danasnjeg u odnosu kojem je danasnji jaci od PC-ija od pre 10 godina . Mislim da nece , gotovo pa bi bio izuzetak od pravila .
Mislim da smo vec u dobu mlaznih aviona , da su komodor i spektrum bili napredni propelerci a Alan Turing i Amerikanci sa Eniac-om (mislim ) braca Rajt .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke