Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2009, 13:03   #1
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Phenom II 720BE oc

Evo juce su mi stigle komponente : Phenom II 720be, Gigabyte MA790X-UD3P i CM 590 case.Odmah sam se dohvatio overclocka i situacija je sledeca. Sa 1.36v za cpu (smao sam podigao multi na 17, ostalo nista nisam dirao) ostvari se stabilnih 3.4 ghz.Test sam vrsio u Ortosu ali posto mi on uposli samo 10 posto od 3. jezgra odlucih se da probam primu95 (nikad je ranije nisam koristio) i tu je test vrsen pod brojem 1 (dal samo njega i trebam??) i za oko 30 min nije bilo greske, sve je proslo ok.Resih onda da malo pojacam multi na 18 i napon podignem.Sistem se startovao sa 1.44v ali prima nije izdrzala duze od 30 sec.Ok onda spustim multi na 17.5 tj 3.5ghz i prima se srusi posle par minuta na 1.42v.Sad sam podigao voltazu na 1.440v pa cu da probam .Nego pitanje je koliko smem da podizem voltazu???Znam da sam dao xxx saveta na forumu oko oc-cpua ali kad sebi radis onda ti se uvuce neka doza strepnje u kosti Znaci samo sam povecavao multi i voltazu, drugo nista nisam dirao!!!
PS kasnije cu da napravim neke fotke kucista i iznesem svoje zapazanje o njemu ima prednosti ali i mana ali sve u svemu zadovoljan sam
BTW temperature su mi krajnje cudne u didle mi je temp na 3.4 cpu 34c a jezgra po 25c. dok pri opterecenju cpu dodje do 51c a jezgra 41c.Koristim hw monitor, everest i temp su identicne
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke