Prikaz jedne poruke
Stara 25.7.2014, 16:47   #5
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Tastatura za gaming (po mogucstvu mehanicka)

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Ja mislim da je to zbog toga što su sve iste
Koj će ti posebna tastatura. I one mehaničke gejmerske ne vrede mnogo jer su tasteri za njih tupavi i rade isto kao i ovi gumeni na običnim tastaturama.
Nisi u pravu, razlika između mehaničkih i običnih je slična kao i razlika između optičkih/laserskih miševa i onih sa kuglicom.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Za gejming idu MX Cherry Black i Brown(?) i Red ako se ne varam, jer imaju linearan otpor tastera celim hodom (mislim da Red imaju mali bump ali i dalje nije sistem kao kod Blue, White i Green)
Linearan hod imaju samo Red i Black, Blue i Green su taktilni sa klikom, Brown taktilni bez klika, za White nisam siguran, nisam ih ni uzimao u razmatranje jer im je dostupnost dosta manja.

@Graficar92

Mehaničku nećeš naći za te pare sigurno, ja sam tražio šta je najpovoljnije kada sam uzimao moju u januaru i izbor je pao na CM Storm Quickfire TK sa Brown tasterima, bila je oko 8200 bez poštarine što je identično kao i inostrana cena. Rešili ljudi da se ne ugrađuju žestoko što je obično praksa kod nas.

Razmišljao sam o TKL tastaturama, ali mi se ova ipak više svidela jer ima numpad i dobar je kompromis između njih i full size. Pošto nisam imao gde da probam koja vrsta switcheva bi mi najbolje odgovarala išao sam procesom eliminacije - Red i Black su linearni tako da sam njih odmah odbacio. Blue mislim da bi krenuli brzo da mi idu na nerve zbog buke, Green su isti kao i Blue samo sa mnogo većom silom potrebnom da za aktivaciju. Tako je izbor pao na Brown i nisam pogrešio, osećaj prilikom kucanja je fantastičan. Takođe, brzina kucanja će automatski da ti skoči prelaskom na mehaničku tastaturu, bez obzira koliko si sporo/brzo kucao pre toga.

Pomenuo si i G105, baš nju sam imao pre ove, i nakon kupovine je dao drugaru za 2k. U suštini među rubber dome tastaturama nema neke velike razlike, sve se svodi na dodatne opcije, izgled i samog proizvođača.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
Asmodeus (26.7.2014), Graficar92 (27.7.2014)