tema: [Slušalice/mikrofon] Cooler Master MasterPulse MH-751
Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2019, 20:11   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master MasterPulse MH-751

Stigle su mi konačno i Takstar Pro 82 pre neki dan... i krug je zatvoren. Da ne spamujem temama o slušalicama evo da ostavim utisak ovde. Po pitanju komfora je sve jednako fenomenalno udobno jer su dizajn i većina materijala isti sa nekim sitnim razlikama u finišu (lepša soft touch plastika na CM a obična mat plastika ovde). U smislu zvuka su vrlo slične sa MH 751 ali ipak bolje. Pro 82 zvuče nešto čistije i bolje, a zašto nemam pojma jer izgledaju potpuno isto spolja (možda onaj potenciometar na kablu kod CM unosi nešto neželjeno ili iznutra nisu baš potpuno isto konstruisane).

Frekventni odziv


Basa ima sasvim lepo, ide duboko i dobro je kontrolisan ali generalno nema neki poseban udar i odsečnost. Može da se pojačava u tri koraka otvaranjem bas reflex porta... Lično mi je prvi (zatvoreni) omiljen jer je tu bas najprecizniji i najbolje kontrolisan. Svaki sledeći korak unosi više basa ali onog muljavog boomy basa. Ja lično mislim da im taj dodatni bas ne treba ali ko baš želi - dobio sam bolje rezultate prostim dodavanjem basa u EQ - tako sam ga samo pojačao bez ovog proptatnog muljanja i boom fazona.

Visoki su opet prenaglašeni i hoće da zamore ali kada ih EQ-ujem oko -5 dB od 10 kHz pa naviše to se fino umiri, onda još dodam par dB na 4 kHz gde imaju jasnu rupu (ja sam oko 2-3 dB dodao, ne treba preterivati da ne dođe do distorzije, zavisi i koliko dobro je EQ rešen možda bolje i ne dirati tu... proverite sami da li vam se sviđa). I to prilično lepo legne na svoje mesto...


Ostalo o zvuku

Zvuk generalno vrlo detaljan a zvučna scena baš pristojno široka, čista i raslojena. Kako god se okrene ovo su analitične slušalice i prostim EQ se nikada neće dobiti punoća i toplota nekog Sennhaisera recimo. Zvučno me podsećaju na Focal Spirit Classic. Taj oštriji i malo ravniji karakter slušalica prosto mora da se prihvati, ali kada se saberu svi kvaliteti i malo visoki umire putem EQ-a zvuče zaista dobro.

AKG K92 u poređenju zvuče punije i masnije ali takođe mutnije i prostorno zbijenije... nekog jasnog pobednika nema i mislim da zavisi od ukusa. Da moram da ih slušam bez EQ-a odabrao bih AKG i žrtvovao nešto detalja zbog toplijeg i normalnijeg balansa... ali kada se EQ ubaci u igru onda mi Pro 82 ipak postaju bolje slušalice, njihovi visoki se mogu umiriti dok se manjak detalja i definicije kod AKG-a u odnosu na Pro 82 nikako ne može nadoknaditi i softverski ispraviti.

Tako da Pro 82 od mene imaju toplu preporuku ko voli prostran i analitičan zvuk uz vrhunski komfor.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke