tema: Elex
Prikaz jedne poruke
Stara 24.4.2021, 17:07   #494
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Elex

Privucen pozitivnim iskustvima u ovoj temi uzeo sam da odigram Elex.
Kuzmine opise i ocene igara citam sa rezervom (doduse i sve druge) ali moram da kazem da se slazem u rec sa svim sto je napisao.
Tehnicko-estetski mi je igra prihvatljiva i tu mi ne smeta nista bitno.
Okruzenje: relativno zanimljivo ali neuverljivo. Prostor dosta prazan i generican, radio aparati jos ukljuceni, struje kao ima...Kvalitet dizajna je neujednacen pa se jasno vidi koje zone imaju prioritet a koje su tu reda radi tj da popunjavaju prostor. Ceo Gothic serijal, a usudjujem se reci i Riseni, imaju smisleno dizajniran svet u kojem svaka zona stoji gde stoji sa dobrim razlogom. Elex bas i nema.
Prica: igra pocinje dosta dobro i prvi sati su bas lepi i zanimljivi ali ispostavlja se da je prica potpuno konfuzan krs nekoherentne i nelogicne radnje..Misiju za nabavku delova za zavrsetak bombe (superbitan zadatak za Duke-a i ceo Magalan) dobio sam kao potpuni stranac u Fortu, bez jednog jedinog uradjenog kvesta za Outlaws-e....apsolutni megauzas od price. I jos Duke kaze "uradi tako ili cu ubiti i tebe i Konrada" (tip koji pravi bombu) a video me bukvalno pre minuta. Pomislim "boli me d*pe", nista mi ne mozes, okrenem se odem i ne osvrnem se.
Kompanjoni: vecina potpuno izvucena "iz sesira" tj ama bas nikako se ne mogu logicki uklopiti u pricu cak uz znacajan napor volje i zelju. Arx-a sretnem na putu, ne znam mu ni ime ni sta radi ni zasto to radi, ajd sa mnom...i on krene....nigde veze ni logike. Ray kao treba da se iskupi sto me opljackao (tanko i neubedljivo), Duras jer sam mu pomogao u vezi sa sluicajem ubistva (to i nekako mada je ceo slucaj bez kvest markera neresiv) .. Jedino onaj dron ima neke veze sa pricom. Ni na 13 levelu nisam dovoljno jak da bih usao u kolektor i uzeo onaj rezervni deo za njega. Onaj Falk... nisam ni stigao da se previse bavim njime..
Bliska borba: najveca mana PB igara i inace ovde je besmisleno teska.
Borba iz daljine: nesto bolja ali u sustini beskorisna osim sa snaznim oruzjem jer se protivnici zalecu ka igracu a izuzetno su opasni i iz daljine.
U ranijim PB naslovima je bilo jasno da tamo gde su jaki protivnici nije bas zamisljeno da ides i njuskas previse. I ovde je tako ali to je jako tesko uklopiti u sandbox koncept igre gde bi trebalo da svuda mozes da prodjes i nesto uradis. Proci se jos i moze ali samo bukvalno projuriti. I tako na 13 levelu...sto je mnogo mnogo je.
Ova igra je, posle odigranih svih igara PB (Gothici 1 i 2 pa i 3 i Risen 1 puno puta) bas razocarenje. Duh Gothica 2 i 3 koji blago provejava nije dovoljan da spasi ovaj naslov.
Posle ulozenih 18 sati usledio je uninstall. Zaista sam zeleo da mi se igra dopadne i dao joj sansu ali ne vredi. Meni je jako tesko da se za bilo sta zakacim u ovoj igri i zavrsim je.
Za mene je ovo daleko najlosija igra Piranha Bytes-a. Gothic 3, koji bi po velicini i konceptu (sandbox) mogao da se poredi sa Elexom , daleko je bolja igra u svakom pogledu a ne spada u sam vrh Piraninih naslova. Nenadmasni Gothic 1 i 2 ipak ni velicinom ni konceptom nisu sandbox igre pa o poredjenju nema ni govora.
I pored svega navedenog, lep osecaj istrazivanja sveta je prisutan. Jetpack je fantasticno implementiran. Igra ima tonu mana ali mogu da razumem ljude kojima se dopada. Mozda pokusam neki drugi put sa drugim buildom mada imam osecaj da igra prosto gura igraca u melee tabor - bar u prvih 10-15 levela.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.4.2021 u 22:23)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Atwa013 (25.4.2021), director (25.4.2021), Gatti.Gatozza (27.4.2021), NaraYan (6.5.2021), torivoje (3.5.2021)