tema: Freelancer
Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2007, 20:51   #1846
Svetac
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Freelancer

@Časni i preki sud

Žalba na presudu časnog suda 4S_SQUADa u slučaju protiv airman-a SHA.



Pošto sam u pravnoj pouci primetio da je na presudu moguća žalba,
koristim ovu priliku da podnesem istu u ime, odsutnog nam, klanskog saborca.
Naime, iako ne sporim pravednost i valjanost suda, koja je besprekorna kao i uvek, dovodim u pitanje samu težinu presude, koja je po meni, iako opravdana, ipak preteška.
Zatim, moram da naglasim da u samom slučaju postoji niz olakšavajućih okolnosti koje sudu nisu ni bile predočene u trenutku izricanja presude.
Odbrana svoju žalbu izlaže u samo 3 tačke.

1. Nepotpunost dokaza
Takođe moram da naglasim da dokazi, iako obimni nisu potpuni i da su zasnovani isključivo na izjavama svedoka (iako ne sumnjam ni najmanje u njihovu verodostojnost) i bez odgovarajućih screenshot-ova, što smatram pokazateljem nepotpunosti dokaza.
Pravilnik je jasan po tom pitanju:

Član 3.
Tužbu može podneti svaki član sa dokazima o načinjenom prekršaju (Screen Shots) i sa izjavama svedoka (svedoci mogu biti samo naši članovi ili članovi drugih klanova ali isključivo sa dokazima Screen Shots.)

Dakle, iako izjave naših članova jesu optužujuće i van SVAKE sumnje tačne,
smatram da nijedan svedok, ako je istih i bilo, predočen od strane oštećenog (666 Amrod), nije uz izjavu priložio i neophodni podkrepljujući screenshot.

2. Balans
Pošto je osnovna funkcija 4S_SQUADa održavanje ravnoteže ovom presudom narušavamo jedan od osnovni RP principa igre.
Ravnoteže između toga da mi jesmo u biti KLAN (odred ako vam se više sviđa) a osnovni svrha istog je da pruži bezuslovnu podršku svojim članovima u uspostavljanju balansa.
Ravnoteža je narušena onog trenutka kada je iz našeg odreda izbačen saborac koji je uputio uvredu jednom od glavnih demona, pripadniku snaga koje su EKSTREMNO orijentisane ka zlu.
Iako je sam čin nedoličan i zaslužuje kaznu, jer je unizio i okaljao drugu najbitniju osnovu postojanja 4S_SQUADa - čast, ipak nije dovoljan osnov da prva PISMENA presuda doneta protiv airman-a SHA bude i najteža i konačna.
Dalje, balans je narušen onog trenutka kada smo svi prvo napali airman-a, umesto pružanja prvih i osnovnih dužnosti, koje smo kao članovi 4S-a imali prema njemu - podrške i lojalnosti.

3. Stav optuženog
Takođe odbrana smatra, da iako je airman SHA i ranije bio sklon ponašanju koje je nedolično jednom pripadniku 4Sa, SHA je ipak pokazao u nekoliko navrata pre samog nesrećnog incidenta da mu se držanje i stav promenili na bolje u skladu sa pozitivnim uticajima koje mu je 4S pružio.
Odbrana moli sud da u ponovnom razmatranju presude uzme u obzir da je airman pokazao žaljenje i da je želeo da povuče sramnu izjavu, ali je nažalost zakasnio.

U ime airmana SHA
Odbrana.
Svetac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke