tema: TV do 40 000
Prikaz jedne poruke
Stara 22.6.2017, 20:28   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV do 40 000

Ne treba nikakva fensi serija da bi se normalno skalirao SD sadržaj, danas i najslabiji modeli imaju jače procesore nego što su najbolji pre 10-15 god imali. Najbitnije je tu iskustvo u pisanju softvera koje npr. imaju Sony, Samsung, Panasonic, Toshiba, LG...

A sa manje poznatim markama je sve to lutrija. Poznanik skoro kupio neki FOX, pa HD filmovi još i dobri ali kablovska katastrofa, to se nešto ukocka i zamulja i nikakve kontrole nad tim agresivnim a lošim algoritomom nema. Zamenio ga je odmah za neki najjeftiniji LG koji je postojao u prodavnici i slika je skroz normalna.

Vivax npr. jedan TV kod brata od tetke ima odličnu sliku. Oštar i jasan HD, sa SD slikom samo se umekša, ništa digitalno i napadno ne iskače (ništa gore od mog Samsunga H6400) dok kod drugog brata isto Vivax, neki drugi model previše muti SD materijal, valjda prejaka obrada šuma i ne može da se utiče na to... i još da stvar bude gora slika ima primetno zelenu tintu, koju smo uspeli da ublažimo ali ne i potpuno uklonimo. I zato su mi te takve marke kocka, mnogo je teško doći do informacija za konkretne modele, a kvalitet ume itekako da varira.

@Picard

Jeste realno bacanje para na LCD ako se hrani samo kablovskim kanalima. Za čist kvalitet i veličinu slike tu je npr. Sony Wega Prošle godine sam razmišljao da bi to bilo idealno za moje roditelje. Gledao neku svojevremeno vrhunsku widescreen, ~90KG ima, tražio čovek 80€ ali imalo bi tu porstora za cenjkanje. Ali bila negde u Vojvodini... ko će to da dovlači poštama do centralne Srbije, koštalo bi skuplje od samog TV-a. Ali ih sve manje i ređe ima da se nađu, a treba i polica dobra da se ima, ne može to Forma Ideale da izdrži.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke