Prikaz jedne poruke
Stara 1.2.2010, 16:52   #2
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Profesionalni mikrosoft kursevi

Ja sam prosao Microsoft kurseve i polozio ispite tako da imam sertifikacije MCP MCSA i MCSE.
odnosno, Microsoft Certified Professional (dobija se nakon bilo kojeg jednog polozenog ispita)
Microsoft Certified System Administrator
i
Microsoft Certified System Engineer.

S' tim sto se MCSE nadovezuje na MCSA, tako da to u principu nisu dva odvojena zvanja nego je MCSE naprednija verzija MCSA.

proslo je dosta vremena od kada sam ja to zavrsio, sada se ta dva kursa nazivaju drugacije, i umesto Windows XP i Server 2003 podrazumevaju Windows 7 i Server 2008.

Bilo kako bilo, ono sto tebe zanima se u moje vreme zvalo MCAD i MCSD Microsoft Certified Applications Developer i Microsoft Certified Solution Developer.
Applications Developer je core .NET programiranje, VB.net i C#.
Solution je microsofov neki naziv za ceo proces i zivotni vek aplikacija, odnosno, to mu dodje neki skup aplikacija, servisa, itd, sve to skupa se naziva "solucija"
Solutions Developer, logicno, ide dalje od Applications Developera i uci sve od prvog koncepta buduceg projekta preko toka razvoja sve do odrzavanja nakon prvog "pustanja".

Kurseve drze Microsoftovi partneri, ti ne moras da ides na kurs da bi polagao ispite, mozes i sam da naucis sta je potrebno i samo odes da polazes.

Ja sam isao na kurs u CET-u, u principu generalni utisak je bio pozitivan. Predavaci su korektni, oprema je sasvim zadovoljavajuca.
Takodje pohvale i za njihove testne prostorije gde dolazis da polazes ispit.

Sto se tice priznanosti tih Microsoftovih sertifikata, situacija je "tu i tamo" po Srbiji. Neki poslodavci misle da je to mnogo bitna stvar, neki to ne sljive ni 3%, a neki shvataju realnu situaciju, u odredjenoj meri si bolji kandidat sa tim sertifikatom nego bez, ali ako tvoj protiv kandidat ima dobar drzvani fakultet, a ti srednju skolu i Microsoft sertifikat, nisu ti neke sanse.

ja recimo nemam fakultet zavrsen, ali jedan deo zahvalnosti za trenutno zaposljenje sigurno dugujem i toj Microsoft Sertifikaciji (ja ovde radim i odrzavanje mreze, ali i to sto ti hoces, Solution Development, drugim recima kuckam kod dok nesto ne pukne, onda bataljujem kod i resavam probleme )

U svakom slucaju, ako imas uslova (pre svega finansijskih, jer ni kursevi ni polaganja nisu jeftini) sto da ne, isplati se, mozes dosta toga korisnog da naucis, a imas i ćagu koja se po srbiji kolko tolko, po svetu malo više (al ne preterano) ceni.

ako bi ti to predstavilo ozbiljniji izdatak, mozda (MOZDA) je bolje i da preskocis.

Uh, raspisah se, ako imas dodatna pitanja, kolko god mogu ja cu ti pomoci.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke