Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2006, 22:18   #66
bobi
Deo inventara foruma

Član od: 6.11.2005.
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 328 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Tolkien World...

Ajde bre dosta...

Osim sto poceo da mi se javlja post-alkoholni sindrom i sve cesce mi jako lupa srce, i mozak osecam pod pritiskom kao da ce da mi se rasprsne glava, sto rezultuje crvenjenjem na obrazimA... zar treba da crvenim i od vas?

Elem, jos jedno pitanje.

Sta mislite, da li je moguce pretociti Silmariliona ili Gospodara u neku muzicku numeru, album, 10 albuma, nije bitno...

Ja sam vec pisao o tome u temi 17 korisnika (jos pre nego sto je otvorena ova tema), evo vam citat:

Citat:
bobi kaže:
Malo je dana koje ja mogu nabrojati u jednoj godini, kada ja ustajem ovako rano. jos je manje, kada se ovako osecam nadahnuto. Medjutim moja nadahnutost nije posledica moje prosvecenosti, vec ushicenja kada sam poceo ponovo da citam o Ardi, Melkoru posrnulom, Feanoru i ostalim Noldorima, Valarima, Iluvataru, o dva Melijanina drveca, o radosti u stvaranju, tuzi u prolaznosti...

Kao i uvek, ponovo mi se, citajuci magicne redove, prikrala misao da uzmem svoj instrument, i probam da pretocim u zvuke, prvu temu Iluvatarevu, dolazak Valara, pad Melkora, dolazak prvorodjenih, stvaranje dvoje drveca i njihovo zlatno i srebrno mesajuce svetlo unutar granica Valinora, prokletstvo i propast vatrenog srca Feanorovog, najlepsu od svih Lutvjenu koja postade smrtna...
Ali kako pretociti u zvuke, nesto sto je toliko obimno i velicanstveno. Cak mi se cini nemogucim pretociti prvih par stranica, kamoli celu knjigu. Ko ce docarati andjeosku pesmu Valara. Vetrove Manveove, Javanine plodove, Vodu Ulmovu, Zemlju Alve-ovu i na kraju jednolicne, ali bucne rogove i trube Melkorove, njegovu misao dok je sedeo na granici nistavila, na kraju i mudrost Eru-ovu.
Ko ce docarati, bes Feanorev, legendu o Berenu i Lutvijeni, mars Valara na Angband, pojavu Norgotrima, dolazak druge dece Iluvatareve, Sauronov ucinak ka propasti mocnih Numenorejaca koji se usudise napasti Valare.

Ja sam vec nesto ranije, probao da ucinim sa zvukovima, i sada me oni najvise podsecaju na zlatno i srebrno lisce dva posvecena drveca Javanina. Ali to su ipak samo dve melodije koje se medjusobno preplicu, i ja ne mogu da idem dalje, osim da upropastim kompoziciju.
Bar za sada ne mogu.
Sta mislite?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke