tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 4.3.2006, 6:23   #96
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Malo sam okasnio, ali da okacim i ja koju rec.
Morrowind je u globalu dobra igra, ali ima i mana.
Pa ovako, prvo,
Igranje:
U privih par sati (ili dana) igranja igra odusevljava. Veliki prostor za igranje,
odlicnja grafika (za to vreme), gomila itema i skilova za ucenje, gomila questova i NPC-ova ... Ali kako vreme prolazi uvidja se ucestalo ponavljanje sadrzaja. Oko 5% questova bi mogli da se nazovu dobrim, dok ostali... izgledaju ovako: ubi tamo, ubi ovde, donesi ovo, odnesi ono, pricaj sa jos nekim da ti da jedan od ovih pet tipova zadataka (rekurzija . I da, vodi nekog debila da se zaglavi u drvetu ili steni su specijalni slucajevi. Jedino sto daje zelju (barem meni) za daljim igranjem je napredovanje u gildovima ili odradjivanje price. Bildovanje lika je useless, posle 10-15 nivoa niko vas nece ni pipnuti, svaka klasa sve radi profi, magovi udaraju, fajteri kradu retardirane prodavce, tifovi prze magije... (kompenzacija za odsustvo druzine?) Jedina stvar koje mi je bila teza je bila borba za umbra mac kod Surana, valjda zato sto sam to rano odradio ... I da, da su namestili da Morrowind moze da se predje na vise nacina (recimo, sa vampirom) ostavili bi veci utisak.
Svet: (valjda sam mu uboo ime)
Svaka cast na Taramilu ali se ipak stice utisak da je prilicno bezivotan i dosadan. Tu i tamo neki dungeon, neki grad od pet kuca, neka planina (tj. brdasce)... I to je odprilike to. Jos veci problem je sto sve grobnice, pecine, hramovi i planine izgledaju isto, sa eventualno drugacjim layout-om. Pa cemu onda toliki svet uopste kad je pravljen po principu SLUCAJNOG postavljanja gomile ISTIH elemenata po povrsini? Kao da su zadali kompu da kreira veliku random mapu i rekli da su je rucno napravili .
Ostale igre:
Bolji je od vecine (dosadnog NeverWintera, glupavog Diabla sa klonovima...). Tu je negde sa Goticom. Mnogima je bolji Morrowind, ali ipak... sa velikim RPG tatama tesko moze da se nosi (Baldur's i KOTOR serijalom, PlanescapeT, SystemShokom2, Falloutom2). Ruku na srce, Morrowind je nenadmasan po pitanju kvantiteta, ali isti efekat se postize kada neku od pomenutih igara predjete jos jednom (uz osetno veci kvalitet) ...
Zakljucak:
Nije lose, Morrowind (Elder Scrolls) je u neku ruku zacetnik tih off-road RPG-ova. Istrajao je, primio se kod publike. Sad nam samo ostaje da vidimo kakav ce biti Oblivion (mozda necemo videti zbog graficke al' dobro, bar cemo cuti).
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke