Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2007, 18:10   #32
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
skols kaže: Pregled poruke
da ne otvaram novu temu,evo ovde cu izloziti moj problem...
naime,na ploci ASUS P4U800-X,znaci ULI chipset,zvucna je Sound Max,ADI 1888...drajver se instaliram sve normalno,bez ikakvih greski itd.Kada su pusti pesma,film..bilo sta sa zvukom,cuje kao pucketanje,preskakanje,u toku reprodukcije..kao da se ubrza zvuk za koju 1/2 sekunde....Probao sam:najnovije drajvere sa vise sajtova,ukljucujuci i ASUS-ov,snimanje sp1 i sp2,flesovanje biosa ploce sa 3 poslednja biosa (1006,1007 i 1008beta) i nista.Stavio sam i PCI 5.1 karticu,neku najobicniju i isti je problem sa njom.E sad najzanimljivija stvar je da kuci ta ista ploca i ista ta zvucna na VISTI radi normalno!Koristio sam za slusanje muzike i poneku igru i sve ok na VISTI,ali na XP nikako..
Anyone?
Znaci nisam jedini Pogledaj konfu iz profila. I ja sam ubacivao pci zvucnu creative i problem je ostao. Ja sam ovaj problem privremeno resio. Podesi hardware acceleration na minimum tj. na basic, i vise neces imati problema sa preskakanjem i pucketanjem. Kad je na max onda je preskakanje veoma cesto, na standard se pojavljuje sporadicno, a na basic ili off ga nema uopste. Kao da dolazi do zagusenja pci magistrale. Mislim da obaranje hard. acc. nema uticaja na kvalitet zvuka, jer posao preuzima procesor, a zvucna i dalje pretvara digitalni u audio signal na na istim vrednostima sample rate-a kao i ranije.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke