Prikaz jedne poruke
Stara 10.2.2011, 1:56   #13
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Koliko više ima smisla?

Citat:
IcaRakijica kaže: Pregled poruke
Teško da možeš nešto sam da uradiš, ali možeš da pokažeš svojim radom svoje iskustvo i pridružiš se nekom timu na razvoju engine-a. Jedan čovek sam nije u mogućnosti, ni sa engine-om kao što je Unity, da napravi neku hit igru.
Kao što rekoh ranije, ja možda imam neko iskustvo, ali realno niko mene ne bi pustio da u 14 godina radim na nekom game engine-u. Stvar je u tome što je meni primarni fah programiranje, rešavanje problema, dizajniranje sistema i pisanje kôda, a manje rad na umetnosti tipa modeling, 2D art (teksture, HUD, GUI).
Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
Evo opet nerazumem se u te termine unity i to ali, ako se može napraviti kvalitetna igra u tom engine, isto takva kakvu bi ti napravio za duže vreme, mislim da tu netreba da se polemiše jedino ako nisi hobista i imaš višak vremena, kako mi se čini da sa tim enginom da je to kao na fabričkoj traci da igre jedno za drugom što nije loše ako neko ima dobru ideju može lako da je plasira, jedino ako želiš nešto da napraviš revolucionarno što nema nigde pa moraš iz početka onda je ok ali ovako...
Nije ni Unity toliko lak za korišćenje da izgleda kao da je na fabričkoj traci, ali je sigurno lakše nego pisati sam svoj framework. Ja sam od početka bio protiv toga jer bih se osećao asimilirano u ceo taj svet. Radom u Unityju više dolaze do izražaja umetničke sposobnosti autora, dok radom "pešaka" više dolazi do izražaja sposobnost kodiranja i sofisticiranog rešavanja raznih problema.
Citat:
Fibonacci kaže: Pregled poruke
Ne bih da komentarisem na temu jer smatram da nisam kompetentan, samo bih da kazem da me je cela tema vrlo zagrejala za buducu Geomasterovu igru. Tako da, srecno i kada zavrsis, obavezno obavesti!
Hvala! Naravno, kad budem završio obavestiću, ali neću još ništa o njoj da pišem zbog toga što je trenutno tek na početku i više u nekoj 'virtuelnoj' fazi (preko 50 fajlova sa čistim kôdom, ali veoma malo toga na ekranu, više za potrebe testiranja). Kada budem malo poodmakao objaviću i na ovom forumu i možda još negde, zajedno sa celim development logom koji će možda pomoći drugim game developerima u svojim projektima, ali otom potom. Od ideje do realizacije.
Citat:
IcaRakijica kaže: Pregled poruke
Revolucionarno po pitanju ideje za igru? Ako je ideja za igru nešto što još nema, opet možeš da je za kraće vreme plasiraš sa engine-om. Revolucionarno po pitanju engine-a? Teško, oni svi zavise od mogućnosti operativnog sistema, grafičke karte, memorije itd. Primer - ako ti igra podržava DX10, onda moraš da igraš po njihovim pravilima, znači to ti je limit ili prostije mogućnosti integrisanih biblioteka. Savremeni engine-i se redovno apdejtuju i kako se pojavljuju nove mogućnosti oni ih iskorišćavaju.
U svakom slučaju postavlja se pitanje zašto su sve današnje igre ipak pisane u nekom programskom jeziku a ne u već gotovom alatu za gamedev sa neta. Btw, sad sam pogledao i video da i ti radiš u Unityju, pa jedno pitanje na koje nisam uspeo da nađem odgovor—koje sve render systeme Unity podržava na PC-ju i koje sve OS-ove (win32/win64, linux, osx)? Na sajtu piše da radi na PC-ju ali nigde ne piše da li koristi DirectX, OpenGL ili oba i na kojim operativnim sistemima radi.
Ono što sam video na sajtu je to da ono što Unity daje na kraju jedan executable, što ja vidim kao jako nefleksibilno rešenje, ali dobro.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke