Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2008, 19:02   #1
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Question Kao SATA II hoće da radi ali...

Imam plocu asus m2n-x nforce 520, seagate s-ata II hdd od 160 gb NCQ, maxtor ata133 120gb, ata nec dvd-rw 3500AG. Sve ovo radi dobro u kombinaciji sa amd athlon64 X2 4000+, msi nx6600gt (za sada), 2x1gb ddr2 800 dual channel. Seagate ima windows xp sp2 i radi kao udma6 hdd iako je s-ata II. Znam da je tako kada je u biosu namesten sata mode. Privremeno sam instalirao sata drajver iz nforce unified drajvera verzija 11.16 za nforce 550/570/590 i seagate radi brze od default drajvera. U xp-u maxtor je iskljucen. Nforce original drajveri 12.15 nece da se prihvate i dovode do plavog ekrana smrti. Maxtor ima vistu 32bitnu. U visti radi i seagate. I maxtor i seagate i u xp i visti rade kao udma6. U visti se nisam toliko zezao sa nforce drajverima. Dvd rezac radi bez problema. Problem je u sledecem. Znam da se u biosu sata mode mora promeniti u achi da bi s-ata hdd radio kao s-ata II. Bilo da je vista (maxtor) ili XP (seagate) ukljucen, u slucaju da je u biosu sata mode promenjen u achi, seagate radi kao S-ata II, maxtor radi bez problema ali dvd rezac ukoci kompjuter totalno cim treba da ga upotrebim i jedino nasilan restart sleduje. Xp sam obarao od nule uz kombinaciju F6 na pocetku sa flopy disketom i na njoj sata ide drajver iz nforce 12.15. Vista je prihvatila promenu sata u achi, ali bilo da je default sata drajver ili nforce 15.01 sata ide desava se isto kao na xp-u, dvd rezac koci kompjuter. Vratio sam sve na sata mode i dvd rezac radi super kao i od uvek ali seagate na udma6. Da li sam se negde zeznuo ili me dvd rezac zeza ? Ne popaljujem se da ova dva hdd-a stavim u raid i ako za to postoji mogucnost.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke