Prikaz jedne poruke
Stara 17.4.2021, 12:06   #744
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Noviteti u mobilnoj industriji

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Lično se ne naslađujem, samo prenosim kako mi izgleda. Šta više, Sony mi je uvek bio omiljen (hint: Aibo ). Prosto se ne sećam kada sam poslednji put video Sony telefon uživo kod bilo koga, a mislim da to nije dobar znak. Prilično sam siguran da mobilna divizija gubi novac već godinama ali ih pokrivaju uspešiji sektori (Playstation, Fotoaparati i Kamere, Foto Senzori, Medicinska oprema, profi AV studio oprema...) pa im se može da budu tvrdoglavi iako drže 0.5% tržišta.

Japanci su inače takvi zbog duboko ukorenjenog Seniority sistema u hierarhijama svih svojih firmi. Držao im časove engleskog 3.5 god. Vrlo čudno i konzervativno društvo.

Trivia: U japanskim firmama samo zaposleni na višim pozicijama smeju da nose ljubičaste košulje i kravate. To je statusni simbol i mlađi/niže pozicionirani radnici tu boju ne smeju da koriste. Jeste totalni offtopic, ali daje malo bolji uvid o kakvom društvu i firmama pričamo.

Mislim da sam poslednji put vidjao Sony telefone u svakodnevnom zivotu za vreme U/P/S serije 2013. Licno sam imao Xperia P koji je za to vreme bio fantastican telefon (alu kuciste, odlican ekran i jos uvek kompaktan dizajn). Problem je bilo zamrzavanje dialera na ICSu i Sony to NIKAD nije resio, te zbog toga vise nikad nisam uzeo Sony telefon.
Drugar je imao Xperiu U, a drugi ortak Xperiu S. Svi su bili odusevljeni ali posle toga se stvarno ne secam da sam vidjao Sony. Mozda par Z, Z1 modela i to je to. Uglavnom su (tada) svi nosili Samsung, Htc ili LG, dok danas prakticno postoje 3 opcije - Apple, Samsung ili Xiaomi. Huawei bi bio tu da im nisu suknuli Ameri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Lex987 (17.4.2021)