Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2020, 21:01   #1
Djolle
Član
 
Član od: 4.7.2013.
Poruke: 33
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa internetom

Pozdrav svima,

Imam "opasan" problem sa internetom vec duze vreme, 2 godine i jace, samo se nekad dogadja frekventnije i mnogo cesce, a nekad se malo primiri, bukvalno zavisi od dana do dana.

Naime desavaju mi se pucanja interneta, odnosno izgubi se konekcija i to moze da varira od jedne sekunde do 1-2minuta( ali to redje, i bas retkim slucajevima to ode preko 2min) uglavnom to varira od te 1sekunde pa do 2-3-5-10 i to su najcesci slucajevi, medjutim to je jako iritantno jer se desava da pukne pa se vrati isto tako na par sekundi pa opet pukne, i sad ukoliko igrate neku onlajn igricu mozete da pretpostavite koliki su to nervni slomovi

Inace provajder kod kog se nalazim je MTS Telekom (brzina 50mb) i na speed test netu je sve okej ping mali brzina ta, njih sam zvao 650 puta, oni tvrde da je kod njih u sistemu sve uredno i sve kako treba, ali meni na dnevnom nivou u nekim danima internet pukne preko 100 puta i to samo dok sam ja prisutan,al se takodje i nekim danima desi (iako veoma retko ) da ne pukne ni jednom ili eventualno 1-2puta, sto je apsolutni uzas, takodje povezan sam preko kabla do racunara. Na samom pocetku tipa prvih par meseci od kako sam aktivirao internet on je radio odlicno, i onda odjednom iz nekog razloga poceo da brljavi. Takodje su mi u jednom momentu iz MTSa poslali na teren nekoga ko je dosao i prikacio kao neku spravicu da proveri mrezu medjutim sve je bilo okej i sve jeste okej dok ne krene da puca... i tad mi je on promenio ruter, medjutim nista se nije popravilo. Mene zanima da li je neko imao slicnih problema i ako jeste kako ih je resio, ja sam istrazivao vec na ovu temu i negde sam procitao da se moze desiti da je problem u samoj instalaciji, i zanima me da li neko zna ko je duzan da meni tu instalaciju sprovede do rutera od od mesta gde je vec neki prijemnik il sta vec, ukoliko je u instalacji problem, jel to na meni samom i mom nekom elektricaru sto apsolutno nije logicno, ili je to na provajderu koji mi prodaje internet?
Djolle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke