Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2020, 19:28   #1
capitano
Član
 
Član od: 30.1.2020.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Laptop se greje, odjedanput, suludo ponasanje, pomoc?

Pozdrav,

Koristim laptop Lenovo y 570 koji sam uzeo pre 6 godina kao polovan, i sluzio me je fantasticno do proslog leta.

I dalje ga koristim, i kada radi - radi sjajno, ali kada pocne da se greje - mora da se gasi ili da se hladi fenom..

Ima i7 2gen
16gb rama
2 graficke, jendu integrisanu 3000 intel hd i jednu gt 555 1gb ddr5 128bita dx1
msata ssd 256gb i hdd 2.5"
radi sve vreme na punjacu (mada se identicna stvar desava i na bateriji, a baterija je inace izvadjena, mada se isto desava i akda je u laptopu, a spojen punjac)

Zamenio sam termalnu vise puta i na cpu i na gpu - nista.

Ocstio sam apsulotno ceo kuler i fan - nista.

Fan vrti u sve tri brzine.

Pokusao sam da obrisem drajver eksterne graficke - nista.

Prebacio sam u podesavanjima nvidie da sve obavlja cpu i integrisana graficka - opet nista.

Skinuo sam plasticni poklopac sa donjeg dela kucista, stavio na veliki xwave kuler sa postoljem - nista.

Doslovno.. desava se samo odjednom da laptop krene da se greje nenormalno, fen se pojaca i nema nazad, temperatura odmah skace sa 40-45 na 70-75 stepeni za minut dva i to je to. MOra se da se ugasi ili hladnim fenom da se hladi par minuta pa da se koristi ponoov.

Nema pravila kada se ovo desava.. Nekada kada pustim YT i krenem da igram dotu - odmah krene. Nekada mogu satima tako, nece preci ni 45 stepeni...

Nekada pustim samo yt 480p - krene da skace temperatura.

nekada pustim i yt full hd i igru i par programa pokrenem i otvorim stotinu tabova i photoshop i sve - i nista, do 45-max 50 stepeni radi mirno.

Pokusao sam i da smanjim u podesavanjima da procesor radi na max 75, pa cak i na max 50% snage - opet nista.

Ima li iko ideju sta je u pitanju? Je l imao iko slican problem?
capitano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke