Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2017, 20:22   #2819
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Jeftine igre na disku sa Amazona možeš da nabavljaš ako imaš nekog u SAD pa da ti donese, bez toga teško da bi ti bilo isplativo.

Jer na cene koje gledaš dodaj poštarinu (besplatno slanje je samo za SAD) koja može da bude baš skupa. Zapravo, do skoro igre i softver nisu ni slali ovde, kao ni većinu robe. Slali su samo knjige, muzičke diskove i tek još ponešto. A sad šalju i igre i mnogo toga još, ali umesto da poštarina bude 8$ kao za knjige, oni ovo šalju samo nekim ekspresnim kurirskim službama, pa cena slanja izađe i po 60 dolara za disk (a imaju i neki program gde unapred uračunaju procenjenu carinu, prouči na sajtu ako te interesuje).
Dakle, nađeš odličnu igru za 20$, a izađe još 50-60 za slanje. Teško da bi ti se isplatilo, zar ne?

Ja sam ranije naručivao (uglavnom korišćene) PS4 igre sa Amazona za smešne pare, a na adresu rođaka od "preko bare" (sa besplatnom dostavom) pa bi mi oni donosili kad dođu.

EDIT: Sad igre šalje i Amazon, ali pod nepovoljnim uslovima o kojima sam pisao. Base je odličan, od njih sam kupovao. Cena bude čak i manja od one koja stoji, jer za nas izvan EU skinu porez (ali dodaju poštarinu). A onda te "naši" ovde svojski oderu.

I ja mnogo više volim igre na diskovima, ali su digitalne mnogo isplativije. Sad ću verovatno da iskoristim Black friday popuste i odlične cene na PSN i da pazarim nešto.

Poslednja ispravka: star-duster (23.11.2017 u 20:39)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke