Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2017, 8:30   #112
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: The Order 1886

Odigrao sam igru pre par meseci, naravno kupio sam je na popustu i nikako se ne bih složio sa time da vredi 59.99$ koliko je koštala kada je izašla kao PS4 exclusiva. Priča je kratka, pomalo nedorečena na kraju, ali je gameplay, grafika, okruženje, karakterizacija pojedinih likova, jumpscarevi (kojima se igrač ne nada u ovakvoj igri) su vrhunski...
Elem, pošto sam se tek od januara prihvatio ponovnog gaminga nakon nekoliko godina pauziranja, i odustajanja od kupovanja novih PC desktopa, te nadogradnje istih, sasvim slučajno mi uleti neki veći keš pre početka godine te uzeh i vrhunski desktop (koji mi nažalost služi najviše kao media streaming server, za kompresiju nekih video fajlova, net i sl), pa sam i po prvi put uzeo jednu konzolu, prvu u mom životu PS4Pro i morao odigrati sve stare eksluzive za ovu igru u koju spada i igra The Order 1886, a pošto sam pre neki dan (da, da, tek sada nažalost) kupio na sniženju GTA V i RDR, počeo sam da čitam recenzije i sve tekstove o samim igrama kada su tek izašle, msm na verziju GTA V za PS4 konzolu, iako su u pitanju identične igre, nije sve identično počevši od gameplaya preko grafike i fps... I tako uzeh naš najprestižniji časopis da pročitam njihovu recenziju ove igre i utiske i tamo pročitah ovo:
''Grand Theft Auto V za personalni kompjuter toliko je kompletnija igra u odnosu na sve druge aktuelne sandbox igre da je brojka od 65 gigabajta, koliko zaprema instalacija, zapravo začuđujuće skromna. GTA V spada u igre koje su deset evra skuplje od za AAA standardnih 50, ali za razliku od, recimo, neke konzolno ekskluzivne gluposti poput The Ordera: 1886 koji košta iste novce, iz njega možete da izmuzete linearno sto puta više nego šest sati mlake zabave.'' - Miodrag Kuzmanović
Ovo je ne samo neprofesionalno novinarstvo, koje itekako sublimira novinarevim subjektivnim osećajima za samu igru, ne gledavši nimalo objektivni stav, do te granice da i sam pominuje reč nihilzam u kontekstu svog pisanija uz mnoge psovke u samom tekstu, koje ne bih spominjao... - te zaključih da je sramotno da naši susedi imaju jedan tako profesionalni GAME PORTAL, a nemaju štampani medij, koji se zove HCL gde nema tog nipodoštavanja konzola i dizanja PC hype-a ili obratno i vrlo su profesionalni, ali isto tako zadovoljstvo je što imamo, svi mi balkanci, priliku da pročitamo mnoge ktitike i mnoge odlične tekstove od vrsnih mlađih gamera, koji se itekako razumeju u hardwer i softwer i koji posečuju sve svetske IT sajmove, gde god da se održavaju, naspram novinara koji su stariji od mene, i koji su rasli na Spectrumu i Amigi (većina nas je rasla uz te igračkice) i koji rade za jedan tako ugledan časopis Svet Kompjutera, tako da sam pored ovog poslao i lični mail gospodinu Zeferino Grasiju, kao i Zoranu Mošorinskom da je vreme da pojedine novinare, ne samo zbog ovakvih tekstova i vređanja nečijeg truda i ulaganja, iznošenja subjektivnih stavova na neadekvatan način i pisanja kolumne koja bi trebala da se zove ''Moj Dnevnik'' ili ti''Zabeleške starog pokvarenjaka'', zamene mlađim 'igračima' koji su vičniji i upućeniji u 'štivo' i to ne msm ubikvitarno, već samo za pojedine recenzije igara odn TEST PLAY rubriku, pogotovo nekih ekskluzivnih izdanja i vrhunskih hitova, poput GTA V, gde dotični novinar piše više od pola strane kako će gomila nahejtovanih PC igrača da krene lopatam i štanglama u novu svetsku revoluciju i izazove novi svetski poredak ako se ne izbaci port za PC, da bi o samoj igri, tj njenom re-make izdanju za PS4, X box One i PC, a o samoj igri najviše kontroverznih stavova i negativnih konteksta iznosi o Trevoru (lik iz GTA V igre, koji je najsimpatičniji negativac i koga su većina igrača najviše zavoleli, što se pokazalo u ovih 4 godine koliko je GTA V 'na snazi'), koji se izgleda novinaru i najviše svideo, kako bi rekao slavni Jim Morrison: ''Postoje ljudi koje voliš da mrziš!''... Msm da su ovakve stvari strogo zabranjene na forumu, za sve nas koji ovde čitamo i otvaramo neke diskusije, a kamo li za novinarstvo u današnje vreme. jednostavno ne mogu da verujem da je gosp. Miodrag Kuzmanović napisao ovakav tekst, koristeći tako ambivalentan izraz ''glupe'' i da je to prošlo bez ikakvih reakcija javnosti, nas na forumu, pogotovo na ovom podforumu...
p.s. ja kao zakleti PC gamer koji je prešao na konzole nikada ne bih pljuvao igre koje izlaze samo za PC, već bi se nadao da će ih izbaciti i za konzolu, npr poput nadolezeće igre Metro, čim sam ugledao prvi gameplaz sa E3 sajma!!!
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke