tema: [Mobilni telefon] Asus P552w
Prikaz jedne poruke
Stara 24.7.2009, 13:28   #1
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Asus P552w

Gledajuci neke ranije review-ove,resih I da ja napisem jedan,ne tako dugacak,detaljan kao prethodni.Jedan od razloga je takodje bio I taj da ovaj tip telefona postaje sve popularniji kod nas.

Do sad sam promenio brdo telefona,I obicne,sa symbian-om,sa uiq-om,sa ranijim verzijama windows mobile-a…Uglavnom su to bili neki polovni telefoni,iz raznih kombinacija,retko kad sam uzimao novi.Onda sam odlucio da prekinem to I uzmem ganc novi,koji bi zadovoljio vecinu mojih potreba.I gledajuci u firmi online catalog jednog dobavljaca,vidim da ima par modela Asusa.Listajuci malo po googlu,gledajuci razne testove,za par minuta prelomih da ga narucim…I sutradan je stigao,Asus P552w.


Napomena:za pocetak cu koristiti slike sa neta,kasnije cu ubaciti moje slike



Osnovne specifikacije telefona:

Dimenzije : 102x60x14 mm
Masa : 105 gr.
Sistem:Windows Mobile 6.1 Pro
Procesor : Intel XScale 624MHz
Rezolucija ekrana : 240x320 px
Podržane kartice : MicroSD,
Kamera : 2.0 MP
Povezivanje : USB, Bluetooth, WLan, GSM, GPRS, EDGE, UMTS, GPS,


Pakovanje:
Stize u povecoj,kvalitetnoj crnoj kutiji.U paketu se dobija:telefon,usb kabl,usb slusalice,kucni punjac,auto punjac,auto-nosac za telefon,cd,futrola za nosenje i dokumentacija.Memorijska kartica nije deo standardne opreme.


Sam telefon je izuzetno lagan i malih dimenzija,dosta manji nego na slikama.Meni stane komotno u saku (doduse,ja imam lopate,pa mozda zato )
Uradjen je od mat-crne plastike,kvalitetnije rekao bih,jer nema "pucketanja" telefona dok ga drzite u ruci.


Ekran
Rezolucije je 240x320 sa 65k boja.U zatvorenim prostorijama slika je dobra,na suncu je jedva vidljiv.Touchscreen odradjuje svoj posao,potrebno je malo navikavanja na osetljivost ekrana.Ja imam "debele" prste,pa najcesce koristim stylus

Windows Mobile 6.1
Uz telefon dolazi preinstaliran WM 6.1 Professional.Sadrzi sve osnovne programe tipa wm player,internet explorer,msn messenger,office (word,powerpoint,excel),pdf reader.Takodje ima 2 interesantna programa Ezi Music i Ezi Photo.Na Internetu se nalazi veliki broj programa koji se mogu instalirati na uredjaj.Sama instalacija je veoma jednostavna,skine se *.cab fajl,pokrene se,izabere se destinacija (telefon ili kartica) i to je to.
Ja sam sinoc cackao sa nekom nezvanicnom verzijom wm 6.5 koja se moze naci na netu i prvi utisci su mi vise nego zadovoljavajuci.Cini mi se da telefon dosta brze radi,ikonice su vece i lakse za rad za prstima.Za trajanje baterije ne znam jos,ali sa wm 6.1 mi sa prosecnim koriscenjem traje oko dan i po - dva.Sa cestim koriscenjem (GPS,gprs,muzika) izdrzi oko dan.


Nastavak sledi uskoro.
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
Salito (12.6.2010)