Prikaz jedne poruke
Stara 10.2.2009, 15:33   #1
laos
Novi član
 
Član od: 10.2.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Nova gaming konfiguracija

Nisam prilicno dugo pratio sta se desava sa komponentama, treba mi pomoc da sklopim konfiguraciju kojoj je pre svega namena igranje (uz svakodnevne stvari, email, web, filmovi HD i DVD rip). Pokusao sam da sklopim sam nesto, zanima me vase misljenje, da li je neka od komponeneti apsolutni overkill, da li moze jeftinije, bolje za iste pare itd. Ideja je da konfiguracija bude sto dugotrajnija (koliko god to bilo nemoguce danas), pored toga nemam bas puno vremena za igre, pa kada ga nadjem hocu da uzivam koliko mogu.
Zanima me samo CPU intel, GPU nvidia, klokovao bih sve koliko je moguce za stabilan rad

Napajanje: 750W Corsair TX Series (mozda prejako za ovo, ali moze da posluzi i za upgrade)
Procesor :INTEL Core 2 Duo E8600 Socket 775,3.3GHz,L2 6MB,1333MHz
Maticna: ASUS - P5Q-E - SOCKET 775
Memorija: moze neki predlog ( da li ima neko da uvoz G.SKILL u Srbiju? )
Kuciste : ANTEC NINE HUNDRED (moze i 300, ili CM 690, predlozite nije mi zao da nesto ustedim)
Hard: WD 640GB WD6401AALS,SATA II, 32 MB, 3,5
Kuler: OCZ Vendetta 2 ( ili nesto drugo? )
GPU: GTX 285 ( cena je dovoljno pala da mi ovo izgleda primamljivo, koja se pokazala kao najbolja koja moze da se nadje kod nas? )
Optika: PIONEER 216D BLACK (mozda i neki BluRay citac, po vasoj preporuci)
Monitor: 24” nemam predstavu, ovo je za mene potpuna nepoznanica

Mis, tastatura, zvucnici i slicno mi ne trebaju. Kuciste izadje oko EUR 1000, po cenama koje vidim na netu.
Otvoren sam skroz za sugestije, zahvalan svima na konstruktivnim predlozima
laos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke