tema: [Mobilni telefon] Asus P552w
Prikaz jedne poruke
Stara 17.5.2010, 14:52   #2
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Asus P552w

Ja se izvinjavam svima sto kasnim ovoliko,pravog opravdanja nemam,sem lenjosti.

Pa da nastavim gde sam stao.
Windows Mobile 6.1
Posle velikog broja isprobanih verzija Windows Mobile 6.5,vratio sam se na WM 6.1,doduse ne fabricku.Razlozi zbog kojih sam ovo ucinio su sledeci:
-telefon generalno radi sporije,aplikacije se sporije otvaraju
-kalibracija touchsreena i rad na njemu dosta neprecizniji (ili je to mozda samo slucaj sa mnom i mojim fonom)
-baterija krace traje
-cesta bagovanja sw-a (razlog je verovatno sam softver,jer zvanicna verzija nije izdata)

Kamera


Kamera na ovom telefonu je 2.0 megapiksela.Ima standardni CMOS senzor,sto ce reci da je ona tu cisto reda radi.Slike preko dana su ok,nocu se i ne isplati slikati (nema blic).Video snimak je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta (moze da se snima u mp4 i 3gp formatu).
Primeri:









Wi-fi,gprs,gps

Wireless na telefonu radi dobro.Posto u celoj kuci imam wireless signal,telefon svuda hvata signal,s tim sto vec van kuce signal ne moze da uhvati,ipak je tu vise zidova Dok npr,u kaficu hvata signal sa kuce prekoputa
GPRS radi standardno,sto bi rekli,telefon podrzava i 3G protok,ali u mom selu ga ima,ali ne radi kako treba.Jos nisam ga isprobao u BG ili nekom vecem mestu.
Ugradjeni GPS modul radi odlicno.Uz telefon dolazi Google Maps aplikacija.Ja imam instalirane iGo i Amigo 2008 verziju,koja se u putu pokazala odlicno.Signal sa satelita uhvati posle 20ak sekundi,jedino nisam uspeo u kuci da ga nadjem.

Baterija

Mozda jedina mana svih touchscreen telefona.Meni u proseku traje dan i po.Od svih "power-save" opcija,jedino mi je brightness postavljen na nekih 60-70%.Ostalo je sve popaljeno.Wifi palim po potrebi.U telefonu se nalazi baterija kapaciteta 1100mAh,kod nas sam nasao modele od 1400mAh,ali nisam pri parama da je narucim kao dodatnu.

Softver:
Podrska za WinMo platformu je velika i dalje se razvija.98% aplikacija sto sam probao,rade bez greske.Office mobile radi odlicno,kao i citaci pdf formata.Doc,xls i ostale office ekstenzija otvaraju se brzo,pregledne su,iako je u pitanju 2.8" ekran.Uz snimljene odgovarajuce programe pusta sve vrste fajlova,tipa divx,mp4,mp3,avi,3gp...Probao sam mnogo raznoraznih programa za ulepsavanje desktopa (Today screen),od kojih je par odradilo posao kako treba (mobile shell i manila touchflo 2D),dok su drugi vise unistili sistem,nego doprineli njegovom poboljsanju.Trenutno koristim poslednju verziju SPB Mobile Shella koja za razliku od prethodnih verzija,radi stabilno sa WM 6.1.
Sinhronizacija telefona preko ActiveSynca sa kompjuterom je dobra.Integrise sa sa Outlook-om na racunaru.

Standardni "Today Screen":


"Today screen" promenjem programom SPB Mobile Shell:


Manila 2D (skinuto sa HTC uredjaja) "Today Screen":






Generalni zakljucak:
Gledajuci u celini,ja sam zadovoljan telefonom.Koristim ga skoro godinu dana,kupio sam ga u vreme kad je kod nas pocela manija za touchscreen telefonima.Za cenu koju sam ga onda platio,(gledajuci konkurenciju,konkretno HTC),mogao sam da uzmem par modela,priblizne cene,ali dosta losijih karakteristika.Telefon se sad moze naci za dosta manje pare,kao i uz neke tarifne pakete domacih provajdera (mislim da je preko MTS).

Ocena na skali od 1 - 10 = 8.0.

Evo i slike telefona:





P.S:ako vas jos nesto zanima,a nisam napisao (na poslu sam,pa se pola stvari nisam setio),slobodno pitajte.

Pozdrav.

Poslednja ispravka: Skols (17.5.2010 u 21:11) Razlog: Ubacivanje slika
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Skols na korisnoj poruci:
A M G (17.5.2010), Salito (12.6.2010)