tema: Blender
Prikaz jedne poruke
Stara 16.1.2014, 14:23   #18
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Blender

Počeo sam da se igram sa 3D-om u Blenderu i jako mi se dopalo kad sam se navikao na komande.

Međutim, kako sam duže radio, tako sam imao potrebu da napravim detaljnije modele. Tu nastaje problem, jer kad hoću da povećam View i Render kod Subdivision Surface na 2 ili više, komp umire - koči, zaglavljuje, secka itd. Isto se dešava kod Multiresolution modifiera - izgura parametre od 2 za Sculpt, Preview i Render, ali kad povećam na 3 (koliko mi je potrebno da bih izvukao neke fine linije) nastaje haos. Kontam da je sve bačeno na CPU, ali ni on nije na 100% sve vreme dok se guši, već šalta čas 0%, čas 75% itd. To mi je jako neobično jer se sa jedne strane guši, a sa druge strane ne koristi svu snagu.

Pošto imam nVidia kartu, gledao sam da l' mogu da imam neke koristi od CUDA-e, ali slaba vajda izgleda, pošto noviji Blenderi podržavaju od 2.0+, a moja vremešna 8800GT ima 1.1 verziju.

Moje pitanje je - da li postoji bilo kakav način da se ovo ubrza? Neki workaround koji bi iskoristio tu matoru CUDA-u na karti, nešto? Jedino mi pada na pamet da se prešaltam na neku dosta matoriju verziju, ali mi se to zaista ne radi. Samo nemojte da mi predložite GTX650Ti, svestan sam da je to najbolje (iako ne najjeftinije) rešenje.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke