tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 25.5.2016, 20:26   #2168
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Windows 10

Konačno sam imao dovoljno vremena da se ovim "novim tehnološkim draguljem pozabavim"

Da prenesem moje iskustvo.

Imam free student key za 7 i 8.1 win sa DreamSpark-a. Win 7 key ne može da se nadogradi na 10 zbog toga što je klasifikovan kao istekao(imam ga verovanto još od 2009 ili ranije) ali radi bez problema. Win 8.1 key je professional edition i bez problema sam instalirao win 10 sa tim ključem.

E sad... to je jedino što je bilo jednostavno. Prvo sam pokušao da instaliram win 10 na particiju koju sam uzeo od HDD na kome imam već dve particije. Jednu sistemsku i jednu za instalacije. Uradio sam shrink i ostatak prostora pretvorio u novu particiju od 300GB. Kada sam pokušao na nju da instaliram win 10 prijavio mi je problem koji glasi: "Windows cannot be installed on this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only installed on GPT disks."
Tada sam primetio da samo najnovji HDD od 3TB ne prijavljuje ovu grešku. HDD od 2TB, od 1TB i SSD svi prijavljuju ovaj problem.

Zato posle odvajanja jedne particije od 300GB na ovom HDD od 3TB instalacija je mogla da se pokrene.

Posle instalacije poisključivao sam 80% opcija koje sam našao po desetki.

Sada kada hoću da pokrenem staru sedmicu moram da pokrenem boot menu sa F12 kada uključujem PC. Inače ide direktno na 10-ku. S obzirom da ja ne isključujem PC meni to nije neki problem, ali mi je bilo čudno da nema neki jednostavan izbor kao ranije kada sam imao npr. XP i Vistu.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke