Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2012, 13:38   #30
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko konfiguracije

ovo je vec offtopic ali ajde...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Skeptichan sam prema tom modelu jer konkretno o njemu ne znam mnogo. Video sam nazovi test na benchu i oni rezultati meni ne obecavaju mnogo. Bash izmedju njih, na osnovu rezultata i svega prikazanog bih pre uzeo Chief, uprkos kablovima.
a sta fali rezultatima? kakvi bi oni trebalo da budu da bi obecavali mnogo?
Chief isto vredi taj novac, mada osim kablova izgleda mega jadno iznutra. ali koga briga sto je aljkav iznutra ako radi to sto treba da radi. kome ne smetaju kratki kablovi i manje adaptera nema razloga ni njega da ne kupi.
Citat:
A skeptichan sam zbog ostalih modela iz Litepower serije. Kod nas su dolazili i oni modeli koji u svetu podobijaju dobre ocene po relevantnim review sajtovima, a i oni HEC modeli, koji su bili gori od office LC Powera. Bash taj od 600W je bio u pitanju. I ovo nije izolovan sluchaj, kada je u pitanju Thermaltake, toga se i bojim.
sto se tice od modela od 600W, ja ti rekoh da je testiran i sa kojom masinom na taj nacin da takva ekspolatacija se nikada nece desiti u kucnim uslovima.

Citat:
A shto se tiche stavljanja u gotove mashine, pa stavljan je i GX650 non-bronze masovno. Verovatno bi i on proshao bash takve testove, ali bar meni nije poenta da ih prodje, vec da ih prodje sa zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje i svim ostalim kvalitetima.
zadovoljavajucim kvalitetom izlazne struje? sta to u praksi realno znaci? sta su to "ostali kvaliteti"? meni to mirise na prvoklasnu demagogiju. napajanje je dovoljno jako ili nije dovoljno jako, ima zastite ili ih nema, ima kratke kablove ili ih nema, modularno je ili nije. sve ostalo je cista metafizika od koje niko nema nista (ukljucujuci i tu efikasnost; mislim bice racun za struju veci za 10din zato sto napajanje nije 80 nego je 70+ sertifikovano), osim sto testeri testiraju a deca po forumima se loze

@anadjin: ako ne zelis da kupis mATX ja te svakako necu na to nagovarati ali bih voleo da cujem jedan konkretan razlog protiv mATX ploce koja nije osakacena ni za sta, stavise, krcata je najnovijim tehnologijama mislim, mozes ti da kupis i ATX A75 plocu ako ces se bolje osecati zbog toga, medjutim ona je i skuplja a pitanje je da li ista dobija sa njom.

Citat:
Takođe potrebna stabilnost i određen kvalitet zbog toga što će se mašina dosta koristiti a ne sme da izda (ako se to uopšte može garantovati) kada je komp najpotrebniji.
ova masina sto sam predlozio ne trosi ni 200W tako da bi nju maletene bilo koje krsteno napajanje opsluzivalo bez problema bez da se oznoji. e sada, kvarovi su uvek moguci, i kod najskupljih brendova ali za to postoji garancija.

mislim da sam rekao sta sam imao, ne bih da se ponavljam i ulazim u debate da li treba ili ne treba, sta i kako. izneo sam svoje misljenje, kao i ostali, pa ti preseci kako mislis da je najbolje za tebe.

pozz
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke