Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2012, 16:53   #129
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Crusader Kings 2

Odigrao sam do sada jedno 10-ak partija, svaku sam kretao sa manjim drzavicama i polako se sirio po africi, siciliji i sl. dok ne ojacam da izborim nezavisnost od Francuske, Vizantije ili HRE. Nijednu nisam zavrsio, odigram po 150-200 god.

Problem je u tome sto jedan ogranak moje familije, npr kada sam igrao sam prapradedom trenutnog vladara dao sam nekom mladjem sinu county. U sadasnjoj partiji sa Srbijom drzim Hrvatsko, Srpsko, Africko, Sicilijako de jure kraljevstvo i sever evropskog dela Vizantijskog Carstva. Dao sam nekom rodjaku jedan county u Tunisu. Za dve-tri generacije on je Duke Tunisa, Tripolija, Duklje i ima provincije u Hrvatskoj, Siciliji, Calabriji itd, maltene 80% onoga sto drzim kontrolise on. Ako imam veliki crown autority pa ne moze da ratuje sa ostalim vazalima on to uradi preko brakova, plotova i assasina. Ako ne onda jednostavno poosvaja.

I onda nastaju problemi, assasin spam da se resi vazala, plotuje ko nenormalan, ubija mi sinove, dize bune itd. I ja nista ne mogu da uradim, mogu da ga zarobim, ali ako mu povucem bilo koju titulu dobijam -20 na odnose sa svima, a on titula ima jedno 30ak. Ako ga banish postajem tiranin i to je onda prakticno game over kad se ovoliko rasiris. Ako ga samo drzim zarobljenog dok ne umre i sin ga ne nasledi krece sve ispocetka, posto njegov sin kao i on hoce Africko kraljevstvo posto sada ima vecinu provincija tamo, hoce da bude Duke of sicily posto ima dve provincije tamo, itd. sto znaci da sam zakucan na -100 odnose sa njim.

Ne znam sta da radim, ovako se zavrsava svaka moja partija, cak i u partiji sa HRE posle 180 godina ceo HRE sem mog domesne je drzao Duke of Brandenburg.

Cak sam i probao da u ovoj partiji sa srbijom podelim carstvo, dao sam jednom sinu Sicilijansko kraljevstvo i Africko kraljevstvo onom Duke of Tunis koji mi i pravi probleme. Za 10 god Duke of Tunis je assasinovao nekih 10 naslednika Sicilijanskog kraljevstva i nasledio i onda je poceo da ubija moje ljude posto je bio neki 100 po redu da nesledi.

U cemu je fora? Da ne dajem clanovima moje dinastije provincije uospte? To bi i radio da svaki sin bez teritorija ne daje -0.8 na prestiz? da li jos neko ima slicne probleme ili ja samo nemam srece?
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke