Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2010, 14:28   #148
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo da se javim i ja, da malo popunimo ovu novu temu. Nešto sam bio bez kompa jedno mesec dana, pa sam silom prilika gledao filmove na DVD player-u. Tako sam došao do par naslova koje nisam gledao, a oduševili su me. Da počnem..

1. ''Pride and glory''

slika preuzeta sa http://www.mannythemovieguy.com/imag..._and_glory.jpg
Iako sam imao par prilika da odgledam ovaj film, sve sam nešto izbegavao, misleći da je još samo jedno prosečno ostvarenje. Međutim, pogrešio sam.
Film je u principu mešavina trilera, akcije i drame. Priča se vrti oko dva brata i njihovog oca, koji rade kao detektivi/oficiri u Njujorškoj policiji. Norton standardno dobar, Voight takođe, a Farrell-u je, barem po mom mišljenju, ovo jedna od boljih uloga u ostvarenjima, barem koje sam ja odgledao. Film je pun obrta, sumnjivih dešavanja i zabadanja noževa u leđa. Moja topla preporuka za film i ocena 8/10 (još se dešava tokom zime, pravo je osveženje videti sneg u avgustu ).

2. ''9''

slika preuzeta sa http://magazine.ucla.edu/exclusives/acker/
Ostvarenje reditelja Shane Acker-a je proizašlo iz istoimenog kratkometražnog filma. Priča smeštena u postapokaliptičnu alternativnu/fantazijsku Zemlju, u kojoj se grupica krpenih lutkica bori protiv Zveri za svoj opstanak. Film za animaciju zaslužuje sve pohvale. Jedna od najboljih scena u filmu ( po mom skromnom mišljenju) je kada lutkice plešu u prašini uz pesmu ''Somewhere over the rainbow'' od Judi Garland. Jednostavno, film potpada u kategoriju must see, ukoliko cenite animirana ostvarenja. Moja preporuka i ocena 8,5/10.

Poslednja ispravka: Iris (13.8.2010 u 14:53) Razlog: proizišlo = proizašlo
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Andross (20.8.2010), mp3lopov (13.8.2010), zone2403 (16.8.2010)