Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2008, 16:00   #9
Iceman_37
Starosedelac

Član od: 2.8.2008.
Zahvalnice: 508
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Windows XP x64

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Vista (SP1) ima jednu ogromnu prednost u odnosu na XP, a to je mnogo bolje urađen prefetch, odnosno superfetch (ako se ima dovoljno RAM-a, a ima se). Konkretno, nisam restartovao komp nedelju dana. Zauzeće memorije je prebacilo gigabajt RAM-a (imam 4 GB ukupno) ali mi sve programe koje sam palio u tih nedelju dana još uvek otvara trenutno i mogu bez bojazni da npr režem disk u ImgBurnu a tokom toga otvorim Firefox ili mi nešto stigne na MSN bez bojazni da hard krene da ore i upropasti rezanje, što se na XP-u dešavalo već posle tri dana negašenja MSN-a i desetak paljenja/gašenja Firefoxa dnevno.

Naravno sve ovo važi za računare sa dvojezgarnim procesorima i dosta memorije. Ako biram između nešto većeg zauzeća resursa i potpune slobode u obavljanju everyday poslova na kompjuteru i prvog i petnaestog dana bez slušanja tandrljanja po hard disku, biram ovo drugo. Naravno, koristim x64 Vistu SP1. Pobije se System Restore, Defender, UAC i ostale gluposti i dobije se savršeno agilan i hitar sistem koji radi kako treba na aktuelnom hardveru.
Slazem se sa svim samo ne za to da se gasi restore, defender i uac, to nishta ne usporava.
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke