Prikaz jedne poruke
Stara 3.2.2014, 14:04   #134
Aelos03
Veteran
 
Član od: 10.6.2012.
Poruke: 540
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 69 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aelos03
Određen forumom Re: Stanje PC gaming trzista

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Ovo je na prvi pogled offtopic, a u stvari nije...

U poslednje vreme sam primetio - po on-line techo sajtovima, forumima, blogovima, video blogovima i recenzijama na YouTube-u itd. - novu tendenciju. Pored (antičke) propovedi o nestanku PC-ja kao igračke platforme u korist konzola i (takođe već pomalo bajate) priče o tome kako će desktop/laptop PC nestati kao kućna i poslovna platforma u korist tableta, sada se širi predviđanje o nestanku igračkih konzola u korist Android/iOS telefona i tableta.

Tvrdi se da high-tech telefoni/tableti samo što nisu stigli konzole po snazi i da će ih stići i prestići u toku života sledeće generacije. I da je ovo poslednja generacija igračkih konzola (naravno, u istom periodu nestaće i PC kao igračka platforma). Alternativna škola misli da će sve preći "u oblik" ali zaključak je isti.

Ne mislim da ima mnogo pameti u ovim tvrdnjama ali su mi vrlo zanimljive kao fenomen. I mislim da je to deo istog fenomena koji širi predviđanja o kraju PC-ja...
I ja sam bas razisljao toj temi ali nestanak Konzola je daleko veca mogunost nego nestak PC-a zato sto se sve aplikacije za sve platforme prave na PC-u pa je nestank PC-a jednostavno nemoguc. Nisam ubednjen ni da ce konzole da nestanu jer je to trziste koje giganti kao MS i Sony mogu da kontrolisu dok sa druge strane nije tako. Trenutno svaka platforma ima solidan broj korisnika i tesko je predvideti bilo kakvu drasticnu promenu jer za to je potreban veliki skok u napretku tehnologija koj ce da rodi neki novi sistem.

Citat:
kellhus kaže: Pregled poruke
Konzole sigurno nisu u opasnosti i neće skoro nestati. Sa druge strane, takvi uređaji polako zamenjuju PC. Ljudi danas sve više koriste tablete i smart uređaje za aktivnosti zbog kojih se nekada koristio PC, uključujući i igranje igara.
Netacno skroz ti uredaji jenostavno ne mogu da zamene PC ni u jednom smislu pa ni u igranju posebno kad uzmemo u obzir koliko je PC jaci sistem i bar dva koplja ispred konzola takozvani next gen na konzolama je PC presisao odavno.
Aelos03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke