Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2009, 20:11   #117
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Da znas koliko sam ja uspeha postigao sa mojim fotografijama za ovo vreme, u kakvim su casopisima izasle i koliko je ljudi trazilo za desktop onesvestio bi se... Sto se stiva tice, ako je neko bio zakleti moj neistomisljenik i ''protivnik'' na forumu onda su to stiv i jos neki...

Sto se blende tice, ok ne moze ima drugih nacina, ti sa tolikim stazom bi trebao to da znas

Ne znam sta da ti kazem, da imam toliko staza i da sam krenuo ovako kako jesam sada bih bio jedan od najboljih fotografa u Srbiji

Mislim, hvalisas se kao da je ne znam sta to sto ti je neko trazio sliku za pozadinu, pa garantujem da sam podelio duplo vise takvih.
Ja sam samo naveo neke primere.
Ako je to sto kazes za sebe tacno, ja ti cestitam na uspehu. Naravno ti nikada neces meni, jer smo razliciti ljudi.
Nema nacina pa ti pricaj sta hoces. Max zavrnuta blenda shuter na 1/60 ne sme manje jer Fuji nema stabilizaciju tako da vrlo lako moze doci do stresenosti. Kompenzacija ekspozicije na - 2 i opet ne ide a u pitanju je M mod. Kolika je prednost ugradjenog SCCD chipa, toliko je nezgodan zbog svoje osetljivosti da fotka iz momenta moze biti sprzena.
Druga je stvar kada se slikaju nepokretni objekti. Onda guram iz ruke cak 1/8 ili 1/6 sto je stvarno vrlo duga ekspozicija. Ovo je aparat zakon za nocnu fotografiju a da nije DSLR.
I trece ja se bavim povremeno fotografijom a ne profesionalno, nesto poput hobija. A imam mnooogo hobija i malo vremena...
Ne, ne hvalim se ako navodim cinjenice.
I mislim da je bilo dosta sterilne price koja ne vodi nicemu.
Uzivaj u svojoj slavi...
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke