tema: Steam
Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2019, 14:39   #12467
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Steam

Citat:
Eni kaže: Pregled poruke
Situacija na Steamu je takva da svaka nova promena "discovery" i "more like this" sje*e svaku vidljivost igre.
Evo da se nadovežem, od 12.9. ova velika "promena na bolje", kako tvrdi sve i jedan sajt objavljujući copy/paste steamovog press release... Ubila je male indije skroz. Nećete videti članke o tome, nema na youtube ali možete lako pogledati steamlikes.com i videti šta pričam.

Taj sajt prikazuje koliko drugih igara u "more like this" prikazuje određenu igru. Primer na mojoj igri - GnC je imao 27 likes, tj. 27 drugih igara je stalno prikazivalo u "more like this" kad gledate njihovu stranicu.

Sada je to 4. Ok, moja igra je ne mala nego mikro u tom moru plavom ali...

Ljudi sa po 300 pozitivnih recenzija padaju u očaj i ne znaju da li da prave sledeću igru uopšte za steam i šta da rade. Ne znaju hoće moći da plate poreze i račune za firmu. Ljudi koji su živeli od steama i imaju 5-6 kvalitetnih igara tu 5-10 dolara cenovno... Ne mogu da se saberu. Ceo vikend smo mislili da je neki bag, nadali se... Nije.

Novi algoritam "ima više klikova" tako što u "more like this" ne prikazuje slične igre, već najpopularnije igre sa istim najpopularnijim tagom.

Zarad razumevanja, opet, primer na gnc: To je tag Indie.

Što znači da kad ste na stranici moje igre, umesto nekih malih $2-3 platformera, on vam u "more like this" nudi Celeste, Jump King, Spyro Remastered Trilogy itd.

Sve druge igre koje je moja linkovala pre - reklamiraju sad te iste. Te popularne naravno, ne reklamiraju nikoga sem međusobno jedne druge.

Opet ponavljam, meni je to hobi, neka želja da nešto napravim da se ljudima dopadne... Al' onaj ko je ozbiljno živeo od toga i to mu bio posao, razvio firmu, plaćao obaveze, zaposlio umetnika recimo i muzičara... Sad može da se rokne.

Ovo sve, naravno, nezvanično pričam vama na srpskom, nemojte me citirati da ne nadrljam skroz.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
altb (17.9.2019), doctor (18.9.2019), Psychon@ut (18.9.2019), Sass Drake (18.9.2019), Vlajk@ (18.9.2019)