Prikaz jedne poruke
Stara 1.12.2009, 12:34   #2
Dovla0
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: Kupovina laptopa...

Citat:
Nightshade kaže: Pregled poruke
Pozdrav forumashi!

Planiram da uzmem laptop koji ce mi sluziti tokom studiranja ali posto nisam previse upucen u gorepomenute, pomislio sam da ovde potrazim pomoc prilikom izbora.

Dakle, ono sto ocekujem od laptopa je da moze da podrzi neke osnovne stvari kao sto su muzika, film i aplikacije u rangu Microsoft Officea. Mislim da su ovo logicna ocekivanja ali najbitnije mi je sledece: da moze da glatko potera WoW u medium podesavanjima. To je najzahtevnija igra koja bi se nasla na laptopu pored Warcraft III i HoNa pa zelim da u skladu s time izaberem graficku karticu.

Smatram da bi laptop trebao da zadovolji mojim prohtevima ako sadrzi sledece komponente: dvojezgarni procesor od 1.8-2.2GHz, od 3 do 4 GB RAMa posto smatram da bi 2GB bilo malo mada nisam siguran, Hard disk od najmanje 250GB i ono sto je najbitnije graficku karticu (oko kojih inace imam najvise dilema) negde u rangu sa Radeon 4570 za koju mislim da moze da udovolji mojim prohtevima. Display bi trebalo da bude negde do 15.4 dijagonale. Baterija je 6 cell, pretpostavljam... Bilo bi dobro da poseduje rezac. Ostalo je vec manje bitno. Ogranicio bih se na marke Toshiba, Dell i HP, nikako ASUS za koji sam cuo da pruza vidno slabije performanse, doduse po manjoj ceni.

Spreman sam da izdvojim MAKSIMALNO 60.000 ali bih se ogranicio na 50.000 ukoliko je to moguce.

Da li biste mogli da mi preporucite neki laptop koji moze da upotpuni ove uslove, makar donekle? Isto tako bi mi znacio savet GDE u Beogradu da kupim isti, uzimajuci u obzir potencijalne praznicne popuste i tako to...


Dobro razmisli laptop kad crkne ode ceo ... a ti oces da igras wow pogotovo ako is zaviskink od wow-a bice tu svasta sutiranja bacanja lomljenja ... razmisli dobro to ti je moj savet a kakav da uzmes nebi nista jos da trcim pred rudu samo da ti dam save... veceras cu ti nesto probati uklopiti mada nisam ni ja neka faca da se razume extra mozda ce ti se svideti nesto sto ti drugi sklope ... ali dobro razmisli imam ja i laptop i destop komp veruj mi neces igrati wow kao sto si zamslio ... moj savet razmisli .
Dovla0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke