Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2008, 21:57   #1
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Problem sa WDC WD5000AAKS-00A7B0

Uzeo sam ovaj HDD u aprilu ove godine, i nisam imao nikakvih problema prvih mesec dana sve dok nisam poceo intezivnije da ga punim, uglavnom downloadom sa torrenta. Problem je nastao kada sam prvi put dobio poruku Windows Delayed Write Failed, u event vieweru mnogo uzastopnih Event 51 warning poruka "An error was detected on device \Device\Harddisk4\D during a paging operation.", pracenih jos nekim eventima kao sto je "Error on controller" i sl. ne znam sada tacno.

Kompjuter se u tom momentu blago oduzme, i ako ne prekinem sve operacije koje se vrse na tom HDD-u, sledi obaranje DMA moda na PIO koji strasno pocinje da opterecuje procesor. Posle klasicnog restratra sve se vraca u normalu. Sto je najgore nema pravilo. Ovako nesto mi se desavalo sa jednom nekvalitetnom HDD/USB kutijom ali sa drugim HDD-om, nevezano u opste. Ukoliko nastavim da radim na PIO rezimu ubrzo gubim prilaz HDD-u kao da ga je neko iskljucio. Ali posle restarta sve radi savrseno.

Probao sam da smanjim DMA mode 6 na DMA mode 5, direktno iz biosa, SMART je ukljucen.

Zatim stavio sam Jumper na 5 i 6 pin da bi smanjio brzinu na 150Mbps odnsono SATA 1 specifikaciju i posle toga stvar se dosta popravila, odnosno vise ne dobijam poruke sve radi normalno, ali moze da se desi da windows pukne odnosno blokira, i restart je neizbezan.

Menjao sam SATA kablove, onda kacio ga na posebnu granu za struju, menjao poziciju na kontroleru, stavljao ga na mesto gde drugi SATA diskovi rade normalno, stavio mu hladnjak, temperatura u najgorem slucaju ne prelazi 42 stepena.

Testirao sam ga raznim alatima (HD Tune i sl.) sve je odlicno.

Da li je neko imao slicno iskustvo?
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke