tema: Dead Reefs
Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2007, 19:28   #8
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Dead Reefs

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Eto, ja nisam znao da je konj knight.
@Shlay
Krece se od vrha (prvog goluba u prvom redu).
Nisam ni ja. Uvek sam mislio da je knight (ili bishop) lovac. I to zbog naseg prevoda filma Knight Moves (Lovac na potezu). Mada moram da priznam da bi "Konj na potezu" zvucalo prilicno bzvz za ovaj tip filma.
Sad kad bolje razmislim, stih nema smisla ako se "potez" vuce od prvog goluba.
Citat:
stih kaže:
Moved as a "knight" and became second but was not first
Ako kreces od prvog goluba imas samo dva moguca resenja: drugi red treci golub ili treci red drugi golub. Prva opcija je nelogicna posto se u stihu ne spominje treci. A i prva opcija nije dobra, posto "first" onda nema nikakvu ulogu.
Ali, ako se krece od treceg goluba (onaj u sredini) moguca resenja su: drugi u prvom redu, drugi u trecem redu i predzadnji u prvom i trecem. Zadnja dva su naravno netacna, a ovaj drugi je logican. "Became second but was not first", drugi ali ne u prvom redu, znaci u trecem. Ali, ako i provalis da treba se kreces kao konj () kako da provalis da treba da "vuces" potez od treceg goluba? Svi ostali golubovi nemaju veze sa mestom prethodnog i broje se od prvog.
Moje misljenje je da su u*rali sa ovom zagonetkom i da je jedino (logicno) resenje ici random metodom, pa kad ubodes, ubo si (iz 16. puta).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke