tema: Dead Reefs
Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2007, 18:20   #1
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Dead Reefs

Nedavno se pojavila nova avantura u izdanju The Adventure Company - Dead Reefs. U pitanju je 3D avantura sa pogledom iz treceg lica sa prilicno zanimljivom i dobrom pricom. Zagonetke variraju, od preterano lakih do nelogicnih, ali za mene je najveca zagonetka bilo provlajivanje kako se kombinuju itemi. Katastrofa kako su zakomplikovali. Kontrole su takodje katastrofalne, igra se na WASD i kursorske tastere. Od misa nema ni M, cak ni u meniju. Pozicioniranje kamere i nije tako lose, ali drmusanje iste prilikom trcanja je iritirajuce. Autori su verovatno hteli sto vernije da docaraju kretanje, ali silno drmusanje ponekad izaziva vrtoglavice (bar u pocetku dok se ne navikne).
Ali bez obzira na ove nedostatke igra je dobra. Kao sto rekoh prica je zanimljiva i nepredvidljiva (retkost kod danasnjih avantura). U ulozi ste mladog detektiva koji istrazuje ubistvo sina lokalnog Barona. Ima svega, od pirata, zakopanog blaga i porodicnih spletki do duhova, sekti i cudovista. Koliko sam primetio igra je skroz linearna i ima samo jedan kraj.
Moja preporuka.

Igrao je neko? Utisci?

Ako neko planira da igra neka cesto saveuje. Moze da se pogine a autosave nije ni za...da se ne nervirate kao ja kad sam morao pola igre ponovo da prelazim.

I da, neka me neko prosvetli po kojoj logici je cetvrti golub na tom mestu na kojem jeste (zagonetka sa golubovima na pisarevom tavanu). Ja sam pravo mesto potrefio random metodom (iz 16 puta), ali ni sad mi jos nije jasno zasto je na tom mestu.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke