Prikaz jedne poruke
Stara 23.3.2021, 6:35   #3342
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Voleo bih jos nesto da napisem ovde. Misao koja mi stoji na duši. Ova prokleta pandemija je usporila sve oblasti stvaranja, pa i stvaranja novih kvalitetnih igara. Mnogi studiji rade daljinski od kuce, verovatno je jako teško sve to. Ovaj period pandemije sam iskoristio da se osvrnem na stare naslove. Jedan od njih je New Vegas. Moj omiljeni. Kad se setim kroz sta je sve Obsidian prosao, muke i torture od strane Bethesde, uslovljavanja, pretnje nedavanja bonusa ako ne dostignu Metacritic ocenu vecu od 85 i plejada drugih zlostavljanja...oni su opet uspeli da sagrade ceo taj svet u roku od 13 meseci. Ili 18, ne secam se.

Poceo sam opet po kozna koji put da ga igram i ja ne verujem kakav je to RPG. Fakcije, skilovi, ludila, citavi delovi igre otkljucate ili zakljucate shodno skilovima i perkovima koje ste izabrali, srce mi je na mestu kad igram. I sve to uradili za nesto vise od godinu dana. Pa onda hardcore mod, gde onda svaka pecinica ima ulogu da se spasite, pokupite municiju i vodu da biste nastavili dalje. Svaki metak ima znacenje, svaka purified water ima svoje mesto.
I onda je tu CP2077. Cela igra se oslanja na jednu vrlo usku, sinematicnu, koridorsku pricu. Sve ostalo oko te price je tako prazno i tuzno. A prica je povrh svega jako kratka. Nema ekostistema, bande nidje veze, stoje okolo kao pinjate za loot. Posle jednog okrsaja ja vec neznam sta cu sa 78 pušaka koje su dropovali...nidje veze nidje smisla. A najavili je pre 10 godina.

Tako da od srca preporucujem posebno mladjima na forumu da se osvrnu malo unazad u ovoj pandemiji, posetite malo New Vegas ko nije, cak i Fallout 3, i ostale rpgeve “naseg vremena”, naslove bez mikrotransakcija i nakaradnih road mapa. I naravno, uvek, izvinjenje za offtopic.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Gonzo na korisnoj poruci:
2CRAZY (23.3.2021), Dovahkiin (23.3.2021), dushke (23.3.2021)