Prikaz jedne poruke
Stara 2.10.2018, 21:31   #13
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Programiranje pocetnici

Eh, mi programeri moramo uvek da budemo komplikovani i nepotrebno precizni. Sve sto si rekao stoji, ali obojica vec masimo poentu. Covek zeli da pocne, i umesto da ga na jednostavan nacin uputimo, mi ulazimo u detalje koji obicno ubiju svu volju pocetnika. Moj stav je da je C dobar jezik za pocetak, ali definitivno nije jedini. Pricao sam iskljucivo o samom pocetku, i savladavanju osnova. Moja glavna poenta je bila da treba prvo savladati osnove, pa onda na produktivnost. Sto po meni znaci savladati osnovnu sintaksu, logiku, upoznati se sa najpoznatijim paradigmama itd, znaci uopsteno o programiranju bez nekog specificnog jezika. A onda zapoceti neki veci projekat, u jeziku koji te zanima, i na njemu nauciti ostatak. Takodje mislim da su tutorijali previse povrsni, i da treba nabaviti kvalitetnu literaturu.

Nema potrebe da idemo previse u offtopic, probajte da usmerite coveka na jednostavan nacin. Opet ponavljam, ne kazem da je ovo idealan put, samo moj predlog. Pocetak je relativno nebitan (dokaz je to sto smo svi poceli na neke razlicite nacine, pa opet zavrsili na istom), samo uzmi da radis bilo sta, i budi istrajan u tome. Postavi jasne i teske ciljeve, i guraj ka njima, i garantujem da ces napredovati.

Najbolje je da kazes bas precizno sta bi voleo da postignes, pa ti onda mozemo lakse predloziti jezik. Takodje predlazem da prelistas malo net, ove teme se vode od kako postoji programiranja, pa verujem da ces naci jos dosta korisnih saveta.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
polarnimeda (3.10.2018)