Prikaz jedne poruke
Stara 28.3.2016, 20:42   #920
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Nisam koristio konverziju na Paypal-u, ali zar ne konvertuje u valutu u kojoj je kartica (tj u evre)?
Ne, konvertuje prema državi iz koje si a ne valutu sa kartice, samo ako plaćaš račun u evrima banka skida direktno evre, u ostalim slučajevima banka konvertuje u dinare pa sa kartice skine evre, pa ispadne malo skuplje zbog tih konverzija. Ovo ti je sve kad je isključena konverzija na PP ako je uključena onda dobijaš račun u dinarima

Citat:
Mislis u evre?
Kao što rekoh prvo konvertuje banka u dinare pa ti skine evre po nižem kursu

Konverzija na pp u dinare je još lošija a i kriju kurs

  1. Evo ovako ti kupiš u funtama, ako ti je isključena konverzija na PP, PP šalje zahtev banci u funtama, pa banka dalje radi konverzije u funte sa dinara ili evra
  2. Ako upališ konverziju na PP PP šalje zahtev banci u dinarima po nekom njihovom lošijem kursu.
  3. U slučaju da u banci imaš funte opet banka radi neku konverziju jer je default euro na kartici, uglavnom na većini kartica
  4. Samo kad je račun u evrima nemaš nikakve konverzije kod banke ako je kartica na evre pošto postoje i dinarske karitce zavisi od kartice koja joj je default valuta, ali opet mislim da je PP lošiji kurs jedino ako te ne dere banka mnogo ja u intesi mi je povoljnije nego na PP bilo da plaćam dinarskom ili deviznom karticom

Poslednja ispravka: water wizard (28.3.2016 u 21:01)
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Remedy (28.3.2016)