Prikaz jedne poruke
Stara 15.9.2020, 13:09   #253
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Razmisljam igre tipa Detroit: Become Human - u buducnosti (drugi deo npr) sa ovim hardverom mogu graficki izgledati poprilicno 'uverljivo'... Videcemo koliko ce grafika ovog puta da pridje fotorealizmu.
Biće bliže ali ipak... ni CGI u filmovima nije fotorealističan još uvek a kamoli real-time grafika. Mada postoji jako puno prostora za napredak između trenutnog stanja i fotorealizma.

Sama mogućnost hardvera je ipak samo deo slagalice, što je više detalja moguće ubaciti, to više truda mora da se uloži u njihovo kreiranje. Studiji se već duže vreme žale da je cena produkcije AAA naslova otišla pod oblake i da je konstantan tehnički napredak praktično nemoguć bez povećanja cena igara.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Bukvalno samo za competitive MP ima smisla dati pare na takav monitor. Za SP gaming i casual MP gaming stvarno nema poente. Pre bih kupio veći monitor, više rezolucije sa kvalitetnijim panelom za takav use case.

Jasno, sa 75 Hz na mom monitoru osećam jasnu razliku u odnosu na 60 Hz, mogu da zamislim tek kako je sa 144 Hz ali ne igram gore navedene igre i gde će onda moj competitive edge biti važan? Sto puta sam prebirao po glavi i skontao sam da retko ko zapravo ima potrebu za takvim monitorima.
Odosmo u debeli off ali da odgovorim. Ne igram MP niti realno planiram da jurim tako visok RR za ovih nekoliko SP igara što obrnem godišnje. Fora je što npr. AOC ima povoljne modele na 144 Hz koji i nisu nešto skuplji od onih na 75 Hz. Zgodno kod tih 144 je što onda u slučaju korišćenja Adaptive Sync-a dobijaš i Low frame compensation... to jest ako fps padne ispod 48, duplira se refresh rate pa i dalje ne ispadaš iz synca. Samo to po meni vredi da se ozbiljno uzmu u obzir. Ne sviđa mi se što su takve 27-ice mahom zakrivljene... Na monitoru daleko više radim nego što se igram pa je sve ovo OK ako može da se dobije za minimalnu doplatu (monitor mi je svakako zreo za promenu), u suprotnom se ne bih cimao uopšte. Ali šta znam, ja uvek planiram racionalno ali se finalno često ne ponašam tako.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke