Prikaz jedne poruke
Stara 2.10.2018, 13:35   #9
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Programiranje pocetnici

Ne slazem se. Prvo zato sto pajton nema tipove, ima dosta precica za petlje i nizove i onda se teze kapiraju osnove. C je bas zgodan zato sto sve mora rucno, nauci se lepo baratanje petljama, nizovima, funkcijama, i bas zato sto je nizeg nivoa moze da se skapira kako programiranje funkcionise ispod haube, dosta mi se puta to znanje isplatilo. Takodje, apsolutno ne moraju da se koriste pointeri ili bilo sta "komplikovanije" u C-u. Sam jezik se jako brzo nauci, jer nije sintaksno kompleksan, i onda je akcenat na logici. Samo zato mislim da pajton nije dobar jezik za pocetak, jer mnoge stvari skracuje i onda se slabije skapiraju osnove, sto znaci da se neki drugi jezici dosta teze uce. Mislim da je prelazak sa C-a na pajton neuporedivo laksi nego obrnuto. Zaista ne znam zasto se ljudi toliko plase C-a, ja mislim da se uz njega dosta lako uci.

Podseti se kako izgleda pocetnicki C, nema nikakvih zvezdica i apersendova, a po mom misljenju to low level znanje memorije koje nudi je skroz korisno, stack, heap, nizovi u memoriji itd.. A to sve takodje ne mora da se zna, pricamo o bas bas pocetku ucenja programiranja. Znaci sabiranje brojeva, digitron, sabiranje prvih n brojeva, faktorijal.. za te stvari C je po meni idealan. Naravno, ne pokusavam da nametnem svoje misljenje, vec sam rekao da sam jezik nije toliko bitan, i da ce mu svako reci drugacije. Bitno je raditi redovno, i raditi puno (ako zelis da ti to bude profesija).

Poslednja ispravka: Mare! (2.10.2018 u 14:13)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
polarnimeda (2.10.2018)