Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2017, 23:40   #4
Neutrino
Deo inventara foruma

Član od: 17.6.2011.
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 2.980 puta na 1.820 poruka
Određen forumom Re: Šta vam se svidelo a šta nije u 2017-toj

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Drugi trend koji mi se ne sviđa je 18:9 ekran. Ne vidim i ne osećam potrebu za toliko izduženim ekranima koji ne nude baš neku korisnu radnu površinu već su tu čisto da nabudže inče u datasheet-u.
Meni su 18:9 ekrani nešto najbolje što se u poslednje vreme pojavilo na tržištu a evo i zašto.

1) Odlični su za split screen koji dolazi uz Nougat i Oreo. YouTube gore - Hangouts dole, Deezer gore - GMail dole. Nema potrebe za manijakalnim žongliranjem aplikacijama svaki put kad treba da se radi nekakav multitasking.

2) Skrolovanje je tako jednostavna i efikasna metoda listanja sadržaja da su ostale opcije (paginacija itd.) zbog toga praktično počele da se uklanjaju iz upotrebe. Listanje mailova (GMail), web stranice u browseru... Sav taj sadržaj debelo profitira od visine ekrana dok je širina obično ta na kojoj se najviše gubi neiskorišćenog prostora.

3) Neuporedivo lakše korišćenje 18:9 ekrana jednom rukom zato što uređaji koji ih koriste uglavnom dolaze sa bezel-less dizajnom koji za manje ukupne dimenzije uređaja i dalje daju veću upotrebljivu površinu ekrana.

Moja preporuka svakome ko nije držao 18:9 ekran u ruci je da odmah ispravi tu grešku pa da vidimo utiske nakon par dana korišćenja Ja sam se recimo bojao da će moj novi HTC U11+ biti problematičan zbog veličine i proporcije ekrana (2880x1440 na 6") ali već nakon par sati korišćenja sam shvatio da uređaj deluje manje i kompaktnije nego neki od 16:9 uređaja od 5,5" koje sam prethodno koristio.

Poslednja ispravka: Neutrino (28.12.2017 u 23:48)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke