Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2006, 16:57   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps

Citat:
jaba.hut kaže:
Na poslu nam je instalirana ISDN linija pre mesec dana od strane telekoma. U uputstvu za modem pise da postoji mogucnost da se okaci na oba kanala po potrebi "BAND ON DEMAND" i radi kao 128kbps, tj. 2x64kbps. Modem je NETPRO a software za ISDN je RVS-COM. Mislim da sam sve podesio da radi kako treba, medjutim, internet radi samo na 64k. U uputstvu pise da mozda treba od provajdera traziti da se ta opcija aktivira ali ovi iz Telekoma koji su instalirali ISDN nemaju pojma o tome kao da ne rade u istoj firmi. Da li neko zna kako do 128k na ISDN-u.

Hvala!!!!
ako se dobro sjecam iz vremena kada sam imao isdn procedura je ta da ides na control panel > network connections
onda desni klik na isdn konekciju i properties
u jednom od tabova ces vidjeti nesto tipa "ISDN adapter #1" i "ISDN adapter #2" i koji je zakacen... ako hoces 64 zakacis samo jedan od ta dva, a ako hoces 128 zakacis oba.

kada zakacis oba i kada se konektujes, windows ti to automatski odradi - konektuje se na jednu od 64 i onda kaze nesto tipa: "connected... bundling lines". e sad ako ti provider ne podrzava to, ili kojim slucajem naletis na samo jednu slobodnu tel. liniju, nece biti 128 - i windows ce ti izbaciti da se kontektovao samo na 64 (no naj najvjerovatnije da ti telekom to podrzava).

vjerovatno ce raditi normalno i za 2-3 sekunde ces biti konektovan na 128
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke