tema: Reciklaža
Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2011, 15:44   #10
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Reciklaža

Uspeo sam da ubedim moje ukucane da sav papir/karton otpad i pet ambalazu odvajamo na odvojene gomile, koje onda popakujem u podrum, pa kad se nakupi npr dzak (crni veliki) pet-a onda prikupim i kese sa novinama i slicnim u kolica (ona za pijace i supermarkete) u jednu ruku, dzak pun presovanih flasa u drugu, pa na gradski prevoz do Zelenog Venca do onog kontejnera u kom otkupljuju ambalazu. Od prve ture koju sam odneo sam kupio jedno pivo na BeerFest-u te godine! Nije zarada, ali je poenta u stavu i delovanju!

A odvajaju se i aluminijum (limenke), ali nikako da ih nakupim dovoljno za isplativu prodaju (ne konzumiramo ih puno), i odvaja se i prikuplja lelektronski otpad, koji onda razdvajam na komponente, stvari koje su mi pogodne za amatersku elektroniku i robotiku cuvam za sebe, a plastiku, metale i slicno odvajam u kese za koje jos nisam nasao firmu koja ih otkupljuje!!! Stampane ploce raznih vrsta idu na gomilu za razlemljivanje. Malo po malo...

PS. Kako da nadjem onaj specijalni srafciger za sestokrako-zvezdaste srafove na hard-diskovima?
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke