Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2015, 17:44   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

Citat:
Todors kaže: Pregled poruke
Pa ovo bas i nije tacno. Percepcija je malo drugacija u tom poslu, da ne kazem surovija.

Ne daju oni taj posao ni developerima koji imaju vise od 10 godina iskustva. Kod njih jedino mogu da prodju oprobane kompanije poput Asseca, SAP-a i sl. tj. velikih kompanija koje su u tom poslu bar 20+ godina i koje zaposljavaju bar 500 developera od kojih vecina ima od 5-10 godina iskustva.

U svim malo ozbiljnijim kompanijama ne radi samo jedan developer, vec tim developera. Jedan developer na IT trzistu stvarno nema sta da traži, pa čak i da je Guru programer. Zato se kod developera timski duh veoma ceni. "One man band" moze da prodje samo u nekim sitnim kompanijama koje uposljavaju takvog developera samo da bi im odrzava neki vec postojeci sistem. Takav posao je po meni vise za penzionere, jer niti moze da se nauci nesto novo, niti da se napreduje u smislu prikupljanja novih saznanja. Sto je u ovom poslu veoma bitno.

Zato je najbolje da se zamerate sa kolegama programerima. Ko zna kavi su putevi i da je vrlo moguce da se ponovo negde sretnete ali u nekoj drugoj firmi.
Ja sam samo rekao da se za taj posao traži dugogodišnje iskustvo postoje i oglasi u kojima banke traže programere niti sam rekao da je to posao za jednog čoveka itd prosto rečeno programskim jezikom If you want to work in bank you need 5-10 experience true/not true naravno može banka da posao i nekoj kompaniji da joj radi.
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke