tema: [Mobilni telefon] Xiaomi redmi 5
Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2018, 14:39   #2
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi redmi 5

Prednja selfie kamera, katastrofa, uzasna, bleda, mora se smanjivati osveteljenje manuelno da bi fotografija bila prihvatljiva, bolje su cak sa led lampicom u uslovima slabog osvetljenja nego po dnevnom svetlu.
Ocena 2/10
Zvuk:
Zvuk veoma me je prijatno iznenadio, pre svega glasnocom pa i dubinom basa, zaista sam prijatno iznenadjen, youtube, muzika.. Odlico, takodje na slusalicama (sony) veoma dobar zvuk i glasan.
Ocena cista 10-ka
Zvuk pri razgovoru, prijem signala, wifi odlican.
Ocena 9/10
E sad 4g meni ne radi, samo H+, posto sam na MTS-kontroli troskova(paket), maksimalni prenos podataka je 3.5G, ili H+, ne znam dali LTE radi kod nas u Srbiji, nisam proverio. Signal na 3G i 2G je odlican.
Telefon ima raznih opcija, tipa tap to wake, senzor otiska prsta radi fantasticno, tacno i munjevito brzo, u klasi flagshipa, njime se moze i fotografisati. Cista 10-ka za citac otiska prsta...
Nema NFC, ako ni vecina Xiaomi telefona, ne znam zasto, Telefon ima FM radio, ima kompas, ziroskop, 39 nekakvih senzora ima, pokazuje aplikacija My device...
Baterija: 3300mAh meni iskreno traje 2 dana sa 8h SOT, brzo se napuni za 1.5h od 15% do 100%, nisam nikad punio od 0% tako da ne znam koliko bi trebalo vremena. Jedina mana je sto se zagreje oko 38c dok se puni, pa se bas oseti u ruci, ja telefon dok se puni ne diram, sem da se javim dok je na punjacu, wi-fi iskljucujem, takodje data...
Ocena autonomije 10/10
Perfomanse:
Telefon dolazi sa snapdragon 450 cip setom, octa core na 1.8 ghz i adreno 506 GPU, u mom slucaju 3gb rama i 32gb interne memorije. Sve radi odlicno, bez lagovanja, trzanja, pregrejavanja, ma top.
Antutu 70000 poena, ako je to nekome bitno, igre rade odlicno real racing 3, bez lagovanja i pregrejavanja...
Ocena 9/10
Sve u svemu telefon je za te pare 145e, koliko sam ga ja platio sa 3gb rama i 32gb storage ispunio sva ocekivanja, pa i vise, odlican izgled, veoma lep i veliki ekran u modernom formatu 18:9 sa dobrom zadnjom kamerom, odlicnim zvukom, signalom, dobrim softverom...
Mane prednja kamera, grejanje kad se puni i to sto se ne moze odmah odgovoriti na notifikaciju, vec morate da idete direktno u aplikaciju.
Generalna ocena uredjaja
8.8/10
Svaka preporuku

Poslednja ispravka: tref (4.5.2018 u 16:23)
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
Aibo (4.5.2018), Butke (2.6.2018), C64freak (4.5.2018), Emix (18.5.2018), Filip89x (18.5.2018), shrafko (4.5.2018), tomas (10.5.2018)