Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2021, 19:33   #2
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: 4k монитор за филмове и серије

ips je po meni nesto najgore sto mozes da uradis sebi ako planiras da pogledas i jedan film sa nekom mracnom scenom u iole zatamnjenoj sobi. crne boje u mraku ne samo da su isprane, nego svetle (cuveni ips glow).

ips daje precizne boje, dobar je za rad na kompu u tom smislu, kao i ako ti je neophodno da ekran gledas iskosa.

ali ako neces da gledas monitor iskosa, ja bih uvek, ali uvek isao na va panel. kontrasti va i ips panela ne mogu da se porede, a glavni su u definisanju kvaliteta slike. preciznost boja bez kontrasta je nista. (nije da su va paneli neprecizni i da ne mogu da se podese).

sto se tice dijagonale, idi na sto vecu. 4k i nema nekog smisla za ekrane manje od 40 inca, osim ako neces da ih gledas sa 10 cm udaljenosti.

a osvetljenje je bolje da je jace, inace ces hdr imati samo na papiru. kazu da bi trebalo da bude preko 1000 za dobar hdr, ali ja mislim da vec kada ode preko 500 ima smisla... ja recimo imam 450 i nisam siguran da li hdr uopste izgleda bolje od sdr-a. tu su. a svakako ces lako smanjivati osvetljenje po potrebi.

za sve detaljnije ce morati neko drugi da uleti. srecno...

e i da. uvek naruci online ili fonom, ako nesto ne bude odgovaralo da mozes da vratis. da kupis dva ista modela, ne mogu da budu isti, svakom preti izbijanje svetlosti i neuniformnost na jednobojnim pozadinama.

Poslednja ispravka: polarnimeda (23.1.2021 u 19:40)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
simke85 (27.1.2021)