Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2020, 15:55   #8
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: 10/2020 "Make PC Great Again"

@NastyB

Pretekao si me u nekoj od tema sa tim razmišljanjem i slažem se sa tobom. Ljudi su znatno više po kućama i izvori zabave su ograničeniji nego pre cele ove COVID situacije.

Od ljudi koje poznajem - onaj ko se nije prepustio gaming-u u prethodnih pola godine npr. više konzumira Netflix i uložio je u novi TV.

I ti planovi i "transfer" novca koji pominješ ne važi samo za normalne zemlje, vrlo važi i ovde. Uzmimo nekog ko je izlazio jednom mesečno na neku klopu, piće i vratio se taxi-jem kasno u noć - samo kad se saberu ti troškovi, kojih se odrekao u 2020., naprasno se ima za jedan sasvim solidan novi GPU.

Avio kompanije npr. snižavaju cene letova (malo malo pa mi stigne neki promo mejl), dok hardverske kompanije dižu cene. Ali, i pored toga, ne mislim da će ova situacija konkretno zakopati i njih i PC gaming, oni samo dobro iskorišćavaju trenutnu stanje povišene potražnje na tržištu.

Meni lično se ne sviđa generalno pravac kojim ide gaming, bilo konzolni, bilo PC. Sve manje ima mesta za eksperimentisanje, sve je više šablonskih naslova i remake-ova, a hardver je sve skuplji. Kao da je zlatno doba kreativnosti već prošlo i sada svi igraju na sigurno. I sve to dobro naplaćuju.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke