Prikaz jedne poruke
Stara 12.3.2010, 11:30   #47
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako narezati DVD+R DL disk (8,5Gb)

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Definitivno imas neki problem na relaciji hard-rezac, mada po ovom izvestaju deluje kao da je sam rezac problem.
Evo ovako, drugi pokušaj rezanja DL diska je (upravo) prošao uspješno!
I s' obzirom da sam i prvi put (prije 2 dana) uspješno narezao DL disk, dalo bi se zaključiti da nije ni do hdd-a ni do rezača,
moguće je narezati DL disk na mom lap topu!

E sad,šta je bilo drugačije u odnosu na prošlo (neuspješno) rezanje?
1.Narezao sam drugi fajl (mislim da je ovo presudno, oba pokušaja u NERU da narežem ovaj folder sa muzikom su propala, dok je prvo rezanje slika isto na DL disku bilo uspješno!)
2.Brzina je podešena na 2.4x (u prvom pokušaju na 4x)
3.Podešeno da se ne narezuju ni hidden ni system fajlovi u ovom folderu (u prvom pokušaju su hidden fajlovi bili narezivani)
4.Isključeni i firewall i anti-virus (COMODO i Avast)
5.Nisam pokretao/koristio druge programe tokom narezivanja (juče sam koristio firefox i thunderbird tokom rezanja, već su bili pokrenuti i minimizirani pri početku rezanja)

E sad, zašto ovo pišem?! Pokušavam da uspostavim neka pravila kojih bi se trebalo pridržavati
da bi se uspješno narezivali DL diskovi! Vidim da dosta ljudi ima problema sa njima...

Kupio sam još jedan DL disk i hoću sad i njega da potrošim.
Pokušaću da narežem ponovo isti folder sa MP3 muzikom koji je juče "pukao" pri rezanju!
Uslove rezanja ću da podesim kao pod brojem 2. 3. 4. 5. , i ako rezanje ovaj put uspije, znači definitivno se
treba pridržavati tih pravila! (dobro, nisam siguran za broj 3. , ali bi se ostalih definitivno trebalo pridržavati onda)


Za 10-ak minuta ću da stavim disk da se narezuje pa javljam rezultate!
Ako opet pukne, znači definitivno je do fajla koji se narezuje!
(ako ovo bude slučaj, neće mi baš biti jasno zbog čega pošto je u pitanju MP3, ali o tom potom...)
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke